2018 Son Çeyreğinde Kazandırması Muhtemel Hisse Önerileri


Yatırım yapan birçok insanın hisse senetlerine ilgisi gözle görülür boyutta ilerleme kaydetmiştir. Hisse senetlerinin bireylere kazancı oldukça yüksektir. Türkiye’de de büyük bir yatırımcı kitlesi olan ve hisse senedi üzerinden yatırım yapan yatırımcılar sürekli olarak analiz yapmakta ve hisse senetlerini yakından takip etmektedir. Birçok şirkete ait hisse senetleri yıl içerisine yükseliş ve düşüş yaşamıştır. Bunlar yatırımcılarına da doğrudan etki etmiştir. Yatırımcıların analiz yetenekleri doğrultusunda kısa süre içerisinde farklı alanlara ve hisse senetlerine yöneldiğini görmek mümkündür. Hisse senetlerine yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise şirketlerin hangi hareketlerinin hisselere yansıdığını analiz edebilmektir. Böylece kayıp oranınız minimum düzeye inecek ve kazançlı olacaksınız.

 

 

 

 

 

 

HİSSE SENETLERİNE YATIRIM

Hisse senetlerine yatırım yapmadan önce belirli oranda tecrübe sahibi olmak gerekir. Özellikle yeni yatırımcıların çeşitli duyumlar ile belirli miktarda parayı hisse senedine aktardığı gözlemleniyor. Bu gibi durumlar son derece tehlikelidir. Duyum ile yatırım yapmak bireyi fazlasıyla yıpratacaktır. Hem maddi hem de manevi olarak zarara uğrayacak olan yeni yatırımcıların daha çok analiz yapması gerekir. Zarara uğramak istemiyorsanız analiz yeteneğinizi geliştirip kendinize bir yol haritası çizmelisiniz. Strateji belirleyerek emin adımlarla ilerlemek sizin de daha sağlam yatırım yapmanıza vesile olacaktır. Hisse senetlerine yatırım yaparken bu altın kuralları çiğnememeye özen gösterin. Hisse senetleri anlık olarak yüksek dalgalanmalar yaşatabilir, dikkatli olmakta fayda var.

 

 

 

 

 

 

SON ÇEYREKTE BU HİSSE SENETLERİNE DİKKAT

Birçok hisse senedi önceden nasıl bir artış yaşayacağını ve kazanç sağlayacağını az çok hissettirir. Yatırım uzmanlarının yapmış olduğu analizler sonucunda bazı hisse senetlerinin yılın son çeyreğinde ciddi oranda artış yaşatacağı ifade edilmiştir. Piyasaların hareketliliği göz önünde bulundurulursa bu hisse senetlerinin detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiği önemli bir gerçektir. İşte yatırım uzmanlarının sunmuş olduğu listede yer alan hisse senetleri;

  • ASELSAN (ASELS) Hisse Senedi
  • Polisan Holding (POLSO) Hisse Senedi
  • Garanti Bankası (GARAN) Hisse Senedi
  • Türk Hava Yolları (THYAO) Hisse Senedi
  • Logo Yazılım (LOGO) Hisse Senedi

yukarıdaki öneriler uzman yatırımcılar tarafından dikkat edilmesi gereken hisse senetlerinin başında geliyor.