Acil Paraya mı İhtiyacınız Var ?


Bazı anlar olur, cepte 5 kuruş para kalmaz, bankadaki paralar ise çoktan suyunu çekmiştir. Hani gelirse üst üste gelir derler ya, bizim ki de o hesap. Cepte kuruş yok ama sizde acil para ihtiyacınız var ve ne yapacağınızı kara kara düşünüyorsunuz.

Şimdi karaları bağlamayı bir kenara bırakalım. Cebinizde 5 kuruşunuz olmazsa dahi acilen nasıl, nereden, kimlerden para bulacağımızın yollarına bakalım. Sıkıntılardan kurtulmaya, sıcak para bulmaya hazır mısınız ?

İşte Acil Durumlarda Para Bulmanın Yolları

⇒ Bazı eşyaları gözden çıkarmaya ne dersiniz ?

Önce eşe, dosta, arkadaşa ve banka gibi yerler ve kişilere başvurmadan önce evinizdeki bazı eşyaları satabilirsiniz. Mesela uzun süredir giymediğiniz dolabınızın bir köşesinde duran kıyafetlerinizi İnternet üzerinden oldukça uygun fiyatlara satabilirsin. Yine evde bulunan bazı elektronik eşyalarınızı İnternet üzerinden satabilirsiniz. 2. el eşyaları satan iyi fiyat veren güzel siteler var. Aklınızın bir kenarında bulunsun. Eğer biraz birikmiş altın ve takılarınız satabilirsiniz.

⇒ Ev – Arsa – Araba

Bir zamanlar keyifle bindiğiniz ailenizle mutluluk yolculuğu yaptığınız arabayı belki de satma zamanı gelmiştir. Araba , arsa, ev en iyi nakit getiren araçlar arasında yer aldığını unutmayın. Bu arada arabanızı ya da evinizi satacaksınız diye üzülmeyin. Ekonomik yönden rahatladığınızda daha iyisini alırsınız.

⇒ Dost Kara Günde Belli Olur

Güzel hoş diyorsun da, elde avuçta satacak bir şey yok, ne yapabilirim, diyenlerinizi mutlaka olacaktır. Eğer satacak bir şeyiniz yok ise, en yakın akraba, dost ve arkadaşları ziyaret edip, bir sade kahve içmenin zamanı gelmiş demektir. Bir taraftan kahvenizi yudumlarken, bir taraftan da derdinizi anlatıp, yardım isteyebilirsiniz. Tabi bu durumda iki seçeneğin olduğunu unutmayın. Ya yardım istediğiniz kişi anında parayı çıkarıp, önünüze bırakır. Ya da o da sizin gibi nakitte sıkışıktır maalesef size yardım edemiyordur. 🙁

⇒ Kredi Kartları ve Ek Hesaplar

Hatırlayacağınız üzere bir zamanlar bankalar kredi kartlarına ek kartlarda veriyordu. Bizde bu ek kartları eşimize çocuğumuza veriyorduk, kullansınlar diye. Yine hatırlayacağınız üzere çoğu kişinin birden fazla kredi kartı vardı. Eğer sizinde birden fazla kredi kartınız var ise, bu kartları değerlendirebilirsiniz. Tabi kartlarla harcama yaparken, limit di açmaya, gereksiz harcama yapmaya ya dikkat etmelisiniz. Yok bir de kredi kartı borcuyla uğraşmak zorunda kalırsınız.

⇒ Düşük Faizli İhtiyaç Kredileri

Bu yollardan hiç biri fayda etmediyse, rotamızı bankalara çevirme vakti gelmiştir. Tabi bankaya gitmeden önce kapsamlı bir araştırma yapmakta fayda var. En düşük faiz kredisini, ihtiyaç kredisini kim veriyorsa, o bankadan alın, deriz.

Cebinizden paranızın hiç eksik olmaması dileğiyle.