Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Hesaplama (10.000 TL)


Yapılan planlamalara uygun olarak belirlenen ihtiyaçlar çoğu zaman maddi karşılığını bulamayabilir. Bu noktada devreye giren ihtiyaç kredileri ise kritik bir seçenektir. Birçok banka ihtiyaç kredisi için teklif hazırlamaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak değiştirilebilen miktarlar, aynı oranda faiz miktarı ile belirli bir planlama yapılarak kişiye sunulur. Geri ödeme planında ise faiz oranı sabittir. Yani kişi ne kadar sürede geri ödeme yapacağını tercih ettiğinde faiz oranı otomatik olarak aynı oranda eklenir. Faiz hesaplamalarında kullanacağınız sabit oran ile kısa süre içerisinde geri ödeme yapacağınız miktarı bulabilirsiniz. Akbank bu konuda sunmuş olduğu imkanlar ile aklınızdaki soruları yanıtlandırıyor. Siz de Akbank üzerinden ihtiyaç kredisi çekerek kısa süre içerisinde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank’ın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisinde minimum 10 bin TL olmak üzere çeşitli kademelerde kredi imkanı sunulmaktadır. Bu imkanlardan faydalanabilmek için ilk olarak geçmişiniz incelenir. Burada kredi notu gibi önemli bir etmen kredi miktarının belirlenmesine yardımcı olur. Eğer kredi notunuz düşükse bu konuda yapabilecek çok fazla bir şey yoktur. Kredi notunuz yeterli seviyede değilse azami ihtiyaç kredisi alabilir ve fazlasını alamayabilirsiniz. Bazı durumlarda bankalar azami tutarı dahi vermemektedir. Fakat bu konuda en sağlıklı yanıtı bankaya giderek öğrenebilirsiniz. Banka size ait bilgiler üzerinden ihtiyaç kredisi hesaplaması yaparak belirli bir plan oluşturur ve size sunar.

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ VE GERİ ÖDEME MİKTARI

Akbank’ın sunmuş olduğu kredi imkanları arasında yer alan ihtiyaç kredisi seçeneği, tıpkı diğer seçenekler gibi dikkat çeken ayrıntılara sahiptir. Burada devreye faiz oranı, yıllık maliyet oranı, taksit ve toplam geri ödeme miktarı giriyor. Bu değerler alacağınız kredinin hesaplanmasında önemli hususlardır.

Akbank’tan çekeceğiniz 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi için;

Vade En İyi Faiz Oranı Aylık Taksit
48 Ay % 2,78 421 TL
36 Ay % 2,79 482 TL
24 Ay % 2,80 614 TL
12 Ay % 2,82 1.028 TL

Yukarıdaki tabloda da görüldüğü üzere faiz oranları %2 değerinde sahiptir. İhtiyaç kredilerinde kısa vadede faiz oranı daha yüksek olabilir ancak geri ödeme yapacağınız miktar düşüktür.