Akbank Konut Kredisi Faiz Hesaplama (100.000 TL)


Hayalinizdeki evi almak için yaptığınız birikim yeterli olmayabilir. Bu noktada alabileceğiniz krediler ile eksik bölümü tamamlamanız mümkündür. Ev almak isteyen kişilerin genellikle bankaları tercih ettiği gözlemlenir. Bankaların avantajlı kredi imkanları ve müşterilerine özel olarak oluşturduğu geri ödeme planı ile kısa süre içerisinde istediğiniz evi satın alabilirsiniz. Ev almadan önce size en uygun teklifi yapan Akbank’ın şubelerinden birisine giderek teklifleri öğrenebilirsiniz. Sabit faiz oranı ve esnek ödeme planı ile dikkat çeken Akbank sizi zorlamayacak tekliflere sahiptir. Müşteri odaklı gelişim gösterilen önemli konulardan birisi de konut kredisi için sunulan avantajlardır. Bazı noktalarda taksit erteleme gibi özellikleri kullanmanız mümkün oluyor. Bu konu hakkında en yakın şubeden bilgi alabilirsiniz.

AKBANK İLE EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

Akbank’ın sunduğu imkanlar doğrultusunda ev sahibi olmanız mümkündür. Fakat kredi çekmeden önce bazı noktalarda yeterli olmanız gerekir. Örneğin kredi notunuzun ve gelir düzeyinizin ideal seviyede olması gerekir. Geri ödeme planın hangi vadede ödeme yaparsanız yapın taksit tutarını karşılayacak düzeyde gelir sahibi olmanız beklenilir. Böylece kısa süre içerisinde istediğiniz kredi miktarını temin edebilirsiniz. Eğer kredi notunuz ve gelir düzeyiniz yeterli seviyede değilse istediğinizin çok altında bir kredi tutarı size verilir. Bazı durumlarda ise kredi notu düşük müşterilere kredi çıkarılmaz. Bu nedenle gerekli şartların istenilen seviyede olmasına özen gösterilmelidir. Önceden kredi notunuzu öğrenerek ona göre hareket edebilirsiniz.

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ HESAPLAMA

Akbank’ın sunmuş olduğu kredi miktarlarının faiz tutarını önceden hesaplamanız mümkündür. Konut kredisi için belirlenen sabit faiz oranları üzerinden hesap yapmak oldukça basittir. Önceden hesap yapma imkanı sunan Akbank, alacağınız kredi ile ilgili fikir sahibi olmanızı da sağlıyor.

Akbank’ın verdiği 100 bin TL’lik konut kredisi için faiz hesaplama örneği;

Vade En İyi Faiz Oranı Aylık Taksit
3 Yıl % 2,70 4.378 TL
5 Yıl % 2,70 3.384 TL
10 Yıl % 2,70 2.815 TL

Yukarıdaki tablo üzerinden kredi tutarlarını ve geri ödeme planlarınızı öğrenebilirsiniz. Yıllık maliyet oranı ve faiz oranını hesaplayarak dilediğiniz kredi tutarının geri ödeme planını oluşturabilirsiniz.