Akbank Taşıt Kredisi Faiz Hesaplama (40.000 TL)


Birçok kişi yeni bir araç alabilmek için birikim yapmaktadır. Ancak yeni bir araç alabilmek için sadece birikim yapmak yeterli olmayabilir. Çoğu zaman ihtiyaçlara yönelik olarak taşıt kredilerine başvurulur. Taşıt kredileri belirli faiz oranları ile müşterilere sunulmaktadır. Bankaların belirlediği oranlar neticesinde bir geri ödeme planı oluşturulur. Taşıt kredisi çekecek olan vatandaşların geri ödeme planı ile ilgili bilgi sahibi olması gerekir. Aksi takdirde yüksek faiz oranları ile karşı karşıya kalabilir. Akbank bu konuda vatandaşları bilgilendirmektedir. Taşıt kredilerinde uygulanan formül bellidir. Eğer araç almak için Akbank’tan taşı kredisi çekecekseniz yapacağınız başvuru sonrasında size gerekli bilgiler sunulacaktır. Akbank taşıt kredisi uygun geri ödeme seçenekleri ile dikkat çekmektedir.

TAŞIT KREDİSİ ALMA ŞARTLARI

Akbank’tan taşıt kredisi alabilmek için ilk olarak kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Her banka 1 ile 1900 arasında kredi notu vermektedir. Kredi notu çeşitli etmenlere bağlı olarak düşüş yaşar veya yükselir. Kredi notunun 900’ün aşağısında olduğu durumlarda bankalar kredi vermeye yanaşmaz. Notun 1200 ve üzerinde olduğu durumlarda ise kişinin gelir düzeyine bağlı olarak kredi verilir. Taşıt kredilerinde de durum aynıdır. Kredi notu ve gelir düzeyi kredi çekme işlemlerinde en çok üzerinde durulan konulardandır. Eğer sizin de kredi notunuz yüksekse ve gelir düzeyiniz geri ödeme planına uygunsa kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank taşıt kredisi için oluşturulacak plana uyum sağlayarak kredinizi çekebilirsiniz.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

Her banka belirli faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Akbank’ta da buna benzer bir tablo görülmektedir. Eğer Akbank’tan taşıt kredisi çekecekseniz bu konularda bilgi sahibi olmanız gerekir. Aksi takdirde yüksek faiz oranları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Akbank’ta verilen 40 bin TL’lik taşıt kredisinin geri ödeme planı;

Vade En İyi Faiz Oranı Aylık Taksit
48 Ay % 2,50 1.583 TL
36 Ay % 2,50 1.832 TL
24 Ay % 2,52 2.368 TL
12 Ay % 2,54 4.030 TL

Yukarıdaki bilgileri baz aldığınız takdirde 40 bin TL’lik bir taşıt kredisinin geri ödeme planını rahatlıkla görebilirsiniz. Gelir düzeyinize bağlı olarak geri ödeme planını değiştirebilirsiniz.