Altın Alacaklara Güzel Haber ! Sil Baştan Değişiyor


Altın Alacaklara Müjde ! Altın alımında taksitli günler başlıyor .

Türk Kuyumculuk Sektörü Temsil Eden Kuruluşların Başkanları ile  yakın bir zamanda ile defa aynı masa etrafında buluşan İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık ” Altında 12 Taksit”in Geleceğinin müjdesini verdi. Bu konu ile ilgi bankalar ile olan görüşmelerin devam ettiğini belirtiği.

Taksitli altınla ilgili detaylar için konumuzu okumanızı öneririz.

Kısa bir süreye kadar altın fiyatları almış başını gidiyordu. Fiyatları öyle bir uçmuştu ki, bırakın çeyrek altın almayı, gram altın bile neredeyse alamayacak hale gelmiştik. Neyse ki, altın piyasasına küçük müdahaleler edilmeye başlandı da, altın alımında bir nebze olsa hareketlenme başlandı.

Biliyorsunuz bahar ve yaz ayları düğün sezonununda başlangıcıdır. Bir taraftan düğün hazırlığı içerisinde olan damat tarafı gelin tarafının altın taleplerini yerine getirmeye çalışırken, bir taraftan da düğünde takı takmak isteyen eş ve dostlar altınlarını almaya başladı.

İster yatırım amaçlı, ister takı amaçlı altın almak isteyenlere güzel haber İstanbul Kuyumcular Odası ( İKO ) Başkanı Mustafa Atayık dan geldi ! İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı, çok kısa bir süre içerisinde taksitli altın satışlarının başlayacağının müjdesini verdi. Taksitli altın satışlar için mümkün oldukça 12 ay taksit düşündüklerini, bu yöndeki taleplerini bankalara bildirdiklerini söyledi. Bu konuda bankalar ile olan görüşmelerin 1 – 2 aya kadar sonuçlanmasını beklendiğini sözlerine ekledi.

Bu konu ile ilgili haberin detayında şu bilgileri paylaştı.

Öncelikle esnaflar arasında büyük küçük ayrımı yapmadan kuyumculuk sektöründe hizmet veren her kuyumcunun aynı çatı altında hareket ederek, altın piyasasına canlılık katmak istiyorlar. Bir taraftan altın almak isteyenlere yardımcı olmak , bir taraftan da altın piyasasına olumlu yönden hareketlilik kazandırmak adına eskiden olduğu gibi yeniden taksitli altın satışlarına tekrar başlamak istediklerini belirti. Bu konuda çalışmalarının devam ettiğini bankalar ile olan görüşmelerin en kısa zamanda sonuçlanıp, 12 aya varan vadeler ile taksitli alış verişin tekrar gündeme gelmesini istiyorlar.

Hedef Altında 12 Ay Taksit

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık ; altın alım – satışına biraz olsun hareketlik kazandırmak, evlenecek olan sevgili çiftlere yardımcı olmak adına mümkün oldukça taksitli altın satışlarının 3 – 5 ay gibi kısa vadelerde değilde 12 ay gibi uzun bir taksit süresinin olması için bankalar ile görüştüklerini dile getirdiler. Biliyorsunuz daha öncede taksitle altın alımı söz konusu idi. Daha sonra taksitli alımlara sınırlama getirildi ve kuyumculuk sektörü bu anlamda olumsuz yönde etkilendi. Hem bu olumsuz tabloyu olumluya çevirmek için , hem de hem de altın almak isteyenlerin alım gücünü artırmak için taksitli döneme tekrar geçmek için ellerinden gelenlerini yapmaya çalıştıklarını dile getirdiler.

Umarız, bankalar ve İstanbul Kuyumcular Odası ile yapılan taksitli altın satışıyla ilgi görüşmeler en kısa zamanda olumlu şekilde sonuçlanır. Evlilik hazırlığı içerisinde olanlarda altınlarını nasıl alacaklarını kara kara düşünmelerine gerek kalmaz ve rahat bir nefes alırlar. Bu konu ile ilgi gelişmeler oldukça sizlere sıcağı sıcağına aktarmaya devam edeceğiz. Takip ‘te kalın !

Bu kadar altından bahsetmişken, şu an için çeyrek altında son durumun ne olduğu hakkında kısa bir notta düşelim. 21. 04 . 2018 Çeyrek Altın Alış ; 279 , 27 TL Çeyrek Altın Satış fiyatı ise ; 285 , 58 TL

Konuyu burada noktalarken, ekonomi alanındaki yeni gelişmeleri, borsa , döviz ve altın alanındaki hareketlendirmeleri anında öğrenmek için sitemize abone olmayı unutmayın . 🙂 Bu arada dilerseniz bizi sosyal medyadan da ( instagram – @finanskredileri ) takip edebilirsiniz.