Altın Piyasası İle İlgili Kritik Bilgiler


Yatırım araçlarına farklı oranda giren ve beklenti içinde olan insanların alternatif yatırım alanı altındır. Borsa, forex, hisse senedi gibi yatırım araçlarının yanı sıra altının da önemli oranda geri dönüş sağladığı bilinmektedir. Altın genellikle belirli oranlarda artış sağlayan daha kontrollü ve daha az kayıp yaşatan yatırım araçlarından birisidir. Yüksek meblağ ile giriş yapıldığı takdirde elbette zarar etmek mümkündür. Ancak diğer yatırım araçları ile kıyaslandığında kaybı en az olan yatırım türlerinden birisi olduğu vurgulanmaktadır. Hisse senedi gibi yüksek dalgalanmalar yaşamayan altın, kısa sürede kâr edilmesini sağlar. Altın yatırımı için kullanılacak yöntem büyük bir önem taşır. Çünkü fiziki yatırım yapma noktalarının istenilen kazancı sağlayamadığı bilinmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

ALTIN YATIRIMINDA KUYUMCUNUN ETKİSİ

Kuyumcudan alınan altın ”alım-satım” değerleri bakımından çok fazla kazanç elde edilmesini sağlamaz. Ayrıca kurumun komisyonu da buna dahil edildiğinde kişi çok yüksek kâr elde edemez. Bu gibi durumlarda fiziki yatırım araçlarından kurtulmak gerekir. Bankaların sunmuş olduklar altın hesapları bu yatırım türü için idealdir. Burada hem güncel kur üzerinden işlem yapabilir hem de kısa vadede kazanç sağlayabilirsiniz. İlgili bankaların atın hesaplarına başvuru yaparak adınıza hesap açılmasını sağlayabilirsiniz. Buradan ister çeyrek altın, ister cumhuriyet altını isterseniz de 22 ayar altın alımı yapabilirsiniz. Alımlar saniyeler içerisinde hesabınıza yansıtıldığı gibi güncel kurun size yansıması da aynı hızda devam eder.

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTIN ALIRKEN DİKKAT

Altın alımında dikkat etmeniz gereken en önemli kural bankalardan alım yapmaktır. Diğer araçlar biraz daha risklidir. Ayrıca yasa dışı yollarla altın alımı yapıldığı takdirde risk grubuna girmeniz mümkün olacaktır. Bu nedenle en güvenilir ve en güncel olan bankaların altın hesaplarını tercih etmeniz önerilir. Kısa süre içerisinde açılan altın hesaplarını yönetmek oldukça kolaydır. Canlı bir grafik eşliğinde altın hesabınızın durumunu takip ederek ne kadar kazanç sağladığını veya ne kadar kayıp yaşadığınızı görebilirsiniz. Aynı zamanda kayıp anında müdahale ederek daha az kayıp yaşama seçeneğiniz de bulunmaktadır. Altın fiyatları yüksek dalgalanmalar yaşamadığı için kayıp oranınızda da yüksek bir rakam görmeniz mümkün değildir.