Bağ Kur Kredisi ile Emekli Olmak Mümkün mü ?


Bir an önce emekli olma hayali kuran ama prim borçlarından dolayı bir türlü emekli olmayanların yüzünü güldürecek müjdeli haber Ziraat Bankasından geldi. Eğer sizde sigorta primi borcunuzdan dolayı emekli olamıyorsanız, bu konumuzu dikkatlice okumanızı öneririz.

Sigorta Prim Borcu Olanlar İçin Emeklilik Müjdesi

Yıllardır çalışıp, emekli olma hayali kuran birçok kişi, emeklilik yaşı geldiği halde sırf sigorta primi borcu var diye bir türlü emekli olamıyor. Önceleri düzenli bir şekilde ödenen primler, bir an ödemez duruma geldi. Prim borcunu bu ay kapatırım, önümüzdeki ay kapatırım, derken emeklilik yaşı gelip çatı. Gel gelelim, emeklilik yaşının bir an önce gelmesini bekleyen bizler prim borcundan dolayı bir türlü emekli olup, emekliliğimizin tadını çıkaramaz hale geldik. Emekli olmayı bekleyen binlerce kişi, peki, emekli olmanın bir yolu yok mu, diye düşünüp araştırmaya başladılar.

Hemen müjdeli haberi verelim, dilerseniz Bağ Kur Kredisi ile anında emekli olabilirsiniz. Tabi, bu krediden yararlanmak için bazı kriterler söz konusu. Bu kriterler neler mi ? Hemen Bağ Kur emeklilik kredisini ayrıntılı bir şekilde sizlere aktaralım.

Ziraat Bankası Bağ – Kur Emeklilik Kredisi

Eğer şu an için SSK Bağ – Kur borcunuz bulunuyorsa ve emeklilik yaşınız geldi ise, emekli olmak için Ziraat Bankasının emeklilik kredisine başvuruda bulunup, bir an önce emekli olabilirsiniz. Ziraat Bankası ile Çalışma Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik kurumu arasında gerçekleşen Bağ Kur kapsamında sigorta primi borcu birikenlerin sigorta borçları Ziraat Bankasında kredilendirilip ödenmesine yönelik anlaşma imzalanmıştır.

Ziraat Bankası Bağ – Kur Emeklilik Kredisinden Kimler Yararlanabilir ?

Tabi bu krediden yararlanabilmek için bazı kriterler var.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisinden yararlanmak için öncelikle emekli olmanız için gerekli tüm kriterleri yerine getirmiş olmanız gerekir.

Sigorta primi borcundan dolayı olamayan çiftçilere uygun koşullarda kredi imkanı sunularak bir an önce emekli olmaları sağlanıyor.

Emeklilik Kredisi 1 Mart 2018 itibarıyla uygulamaya başlayacaktır. ( Bugünün tarihine baktığımız emeklilik kredisinin uygulamaya başlandığını görmekteyiz. )

Ziraat Bankası Bağ Kur Emeklilik kredisi için öngörülen vade 48 aydır.

Kredinin faiz oranına baktığımızda ise oldukça avantajlı faiz oranın uygulandığını görmekteyiz. ( Şuan için % 1,28 faiz oranı uygulanmakta . )

Bu kredide herhangi bir komisyon tahsil edilmeyip, kredi taksitleri , emekli olacak kişilerin emekli maaşı ile karşılanmaktadır.

Bağ Kur Kredisi Kampanya Koşulları

Şimdi de kampanya kapsamı içerisinde yer alan bu kredinin koşulları nelermiş, bir de ona bakalım.

Bağ Kur kapsamı içerisinde bulunan sigorta prim borçları, bunun içerisinde ” doğum ve askerlik kapsamındaki hizmet borçları – genel sağlık sigorta borcu – durdurulan sürelerin ihyası ve sigorta primi borçları dahil olmak üzere ” yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar arasında yer alıyorsanız, bu krediden  yararlanmak için 1 Mart 2018 – 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında krediye başvuru yapmanız gerekiyor.

Birikmiş pirim borçlarınızı öğrenmek, aynı zamanda yaşlılık aylığı hakkınızın olup olmadığını öğrenmek için ve hangi durumda ne kadar maaş alacağınızı öğrenmek için SGK Müdürlüklerine bizzat uğrayıp bilgi alabilirsiniz.

Cazip faiz oranları ile emeklik kredisinden yararlanmak için size en yakın Ziraat Bankası Şubesine uğrayıp, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Emeklilik Maaşını Ziraat Bankasından Alan Emeklilere Sunulan Avantajlar

Eğer emeklik maaşınızı Ziraat Bankasından almayı tercih ederseniz, banka sizlere 450 TL ‘ye kadar sunulan promosyon ödemelerinden yararlanabilirsiniz.

Emeklilik maaşınızın hesabı için hesap işletim ücreti ödemenize gerek yok.

Günlük özel para çekme limitini ile maaşınızı tüm Ziraat Bankası ATM ‘lerinde rahatlıkla çekebilirsiniz.

Siz emeklilere sunulan özel kredi faiz oranları ve komisyonları ile tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.