BP (British Petroleum) Hisse Senedi Nasıl Alınır?


Hisse senetleri önemli yatırım araçlarından birisidir. Özellikle ülkemizdeki yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği hisse senedi yatırımı konusu büyük oranda kazanç sağlayan yatırım alanlarından birisi olarak ön plana çıkmasına neden olmuştur. Yatırımcıların doğrudan giriş yaptığı ve öneri üzerine yatırım yaptığı hisse senedi piyasasında bilinçli olmak çok önemli bir değerdir. Piyasaya bilinçli olarak giriş yapan yatırımcıların daha az kayıp yaşadığı ve daha yüksek oranda kazanç sağladığı gözlemlenebilir. Sürekli olarak kazanç sağlama hedefi ile girmek ve hiçbir konuda bilgi sahibi olmamak var olan mal varlıklarınızı en aza indirecektir. Bu nedenle önceden bilgi sahibi olmalı ve demo hesaplar ile çeşitli ufak tefek yatırımlar yapılmalıdır. Böylece grafik izleme yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

HİSSE SENEDİNE YATIRIM YAPILIR MI?

Hisse senetleri bağlı olduğu şirketin önemli değerlerinden birisidir. Buradan alacağınız pay ve kağıt miktarı sizin de kazancınızı belirleyecektir. Hisse senetleri bağlı olduğu şirketin hamleleri ile dalgalanabilir. Bazı hisse senetleri yüksek kazanç sağlayabilirken bazıları ise çeşitli konular sebebiyle yüksek oranda kayıp yaşatabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için ilk önce şirketin hisselerinin detaylı olarak incelenmesi gerekir. Bu süreçte geçmiş döneme ait analiz yapabilmek çok önemli bir seçenek olarak ön plana çıkar. Siz de geçmiş döneme ait analiz yaparak kayıp oranınızı en aza indirebilirsiniz. Bu seçenek ile birlikte şirketin hangi hamlelerinin hisseyi nasıl etkilediğini görebilir ve yavaş yavaş grafik yorumlama seviyesine gelebilirsiniz.

BP HİSSE SENEDİ ALIMI

Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden birisi olan ve ilk 6 arasında yer alan BP şirketinin hisselerine yatırım yapılabilmektedir. New York Borsası’nda dolar bazında işlemgören BP hisseleri halka arz edildikten sonra yoğun ilgi görmüştür. 29 Mart 1954 tarihinden beri halka açık BP hisse senetlerinin Londra Borsası’nda listelenen piyasa büyüklüğü, 98.074,44 pounddur. BP hisselerinin 3,33 milyar adedi halka açık olarak işlem görmektedir. British Petroleum hisse senetlerine yatırım yapmak istiyorsanız uluslararası piyasalarda işlem yapmayı da biliyor olmalısınız. Çünkü BP hisselerine yatırım yapmanın yolu, yabancı borsalardan geçmektedir. Ülkemizde uluslararası alanda faaliyet gösteren aracı kurumlarla anlaşarak, hisse senetlerini Londra Borsası’ndan alıp satabilirsiniz. Yabancı borsalarda işlem yapmak için iyi bir deneyime ihtiyacınız vardır.