Burgan Bank Konut Kredisi Faiz Hesaplama (100.000 TL)


Ev sahibi olmak isteyen birçok kişi kredi çekerek eksiğini tamamlamak istiyor. Özellikle istediği evi alabilmek için elinde yeterli miktarda nakit bulunmayan kişilerin bu yollara başvurduğunu görmek mümkündür. Kredi çekmek için gerekli olan belgeleri topladıktan sonra kısa süre içerisinde evi satın almak mümkündür. Ancak kredi çekmeden önce bankanın dikkat edeceği bazı hususlar bulunmaktadır. Burgan Bank ise standart prosedürlere sahip olan bankalardan birisidir. Yani kişinin kredi notuna bağlı olarak kredi miktarı belirlenir. Eğer kredi notunuz düşükse çekeceğiniz kredi miktarı veya kredi çekip çekemeyeceğiniz doğrudan belli olur. Bu gibi konularda baz alınan tek veri kredi notudur. Bu nedenle kişilerin kredi notunu yüksek tutması gerekir.

BURGAN BANK İLE KREDİ İMKANI

Ülkemizde hizmet veren birçok banka kredi imkanı tanımaktadır. Bu imkanlar arasında konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi veya özel kredi çeşitleri bulunmaktadır. Kredi miktarını belirleyen en önemli unsur ise kredi notudur. Kişilerin çekmek istediği kredi türünün kendisine uygun olup olmadığına kredi notu üzerinden karar verilir. Banka yetkililer, kredi başvurusunda bulunan vatandaşın bilgilerini detaylı bir şekilde inceler. İnceleme sonucuna göre kişiye kredi verilip verilmeyeceği kararlaştırılır. Son adımda ise istenilen miktarda kredi temin edilerek karşı tarafa sunulur. Bankanın bu konuda birçok kolaylık sağladığı ve sunduğu imkanlar ile ön plana çıktığını görmek mümkündür. Burgan Bank’ta aynı tabloyu sergileyen nadir bankalar arasındadır.

BURGAN BANK KREDİ FAİZ HESAPLAMA

Burgan Bank diğer bankalar gibi konut kredisi çekmeye imkan tanıyan bankalar arasında yer alır. Konut kredisi çekmek isteyen kişilerin kredinin faiz oranı hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Böylece daha kısa sürede bilgi alınabilir.

Burgan Bank’tan çekilmek istenen 100 bin TL’lik kredi için uygulanan geri ödeme tablosu;

Vade En İyi Faiz Oranı Aylık Taksit
3 Yıl % 2,20 4.050 TL
5 Yıl % 2,30 3.089 TL
10 Yıl % 2,30 2.461 TL

Yukarıdaki tabloyu detaylı bir şekilde incelediğiniz takdirde Burgan Bank’ın sunmuş olduğu imkanları görebilirsiniz. Burgan Bank ile talep ettiğiniz kredi miktarını kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz.