Çalışmayan Biri Kredi Çekebilir mi?


İşsizler kredi çekebilir mi ? Çalışmayanlar kredi alabilir mi ? Çalışmayanlara kredi veren bankalar hangileridir?Merhaba sevgili okurlarımız. Bu yazımızda çalışmayanlar kredi alabilir mi, konusu üzerine duracağız. Eğer şu an için çalışmıyorsanız ve acil nakitte ihtiyacınız var ise, bu konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Çalışmayan Kredi Çekebilir mi ? ” sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. ” Evet, çalışmayanlarda, işsizlerde , kredi çekebilir . ” Ama nasıl, işte bu sorunun cevabı bu konumuzda.

Bankalar ilk başlarda kredi vermeye başladıklarında sadece belirli bir kesime kredi veriyorlardı. Verdikleri kesimler arasında memurlar, iş adamlar ve ipotek gösterebilecekleri malları olan kişilere rahatlıkla kredi veriyorlardı. Sonra açıyı biraz daha genişleterek farklı kesimlere de kredi vermeye başladılar.

Özel bankaların banka sektöründe hizmet vermeye başlamasıyla birlikte işin rengi biraz daha değişmeye başladı. Önceleri kredi için aranan kriterleri taşıyan kişiler kredi alırken, şimdi hem özel bankalar hem de devlet bankaların arasındaki tatlı kredi rekabeti sayesinde hemen hemen herkes rahatlıkla kredi çekmeye başladı. Ev hanımından tutunda, öğrenciye kadar krediye ihtiyacı olan kişiler, rahatlıkla kredi alabilir hale geldi ?

Peki ya çalışmayanlar, işsizler grubunda olanlar, çalıştıkları halde gelirlerini göstermeyenler ne olacak, dediğinizi duyar gibiyiz. Onlarda kredi çekebiliyor. Biliyorsunuz günümüzde, kefilsiz, belgesiz anında kredi çekme imkanımız var.

Bankalar Kredi Vermek İçin Çalışma Koşulu Arıyor mu ?

Sizinde bildiğiniz gibi her bankanın kendine göre bazı özel kriterleri olabiliyor. Kredi veren tüm bankalara baktığımızda genelde kredi vermek için aranan kriterler arasında krediyi alacak kişinin çalışıyor olması gerekiyor. Çalışmanın yanı sıra gelir belgesi ya da maaş bordrosu olması gerekiyor. Tabi bazı istisnai durumlarda yok değil. Bu istisnai durumlar arasında şunları sayabiliriz.

⇒ Eğer kredi çekecek kişinin kendi adına kayıtlı herhangi bir gayrimenkulden kira geliri elde ediyorsa

⇒ Herhangi bir şirkette ortak ise, ve bu ortaklıktan düzenli gelir alıyorsa

Kredi İçin Önemli Kriterlerden Biri Gelir Belgesi

Hangi bankadan kredi talebinde bulunursak, bulunalım. Öncelikle bizimle ilgili iki kriteri göz önünde alırlar. Birinci gelir belgesi. İkincisi ise kredi notumuza bakarlar. Eğer kredi notumuz riskli gruplar arasında yer alıyorsa, kolay kolay kredi vermezler. Öncelikle kredi notunuzu yüksek tutmaya bakın.

Çalışmayanların Kredi Notu Var mı ?

Hazır söz kredi notundan açılmışken, burada küçük bir parantez açıp, çalışmayanların kredi notu olup olmadığı konusuna bir değinelim. Eğer daha önce bankaların sunmuş olduğu herhangi bir hizmetten hiç yararlanmadıysanız, ya da 5 yıl ve daha uzun bir süredir, bankalarla mali yönden bir ilişkide bulunmadıysanız, herhangi bir kredi notunuz oluşmamış demektir. Kredi notunu oluşturmak için ne yapabilirim, diye soracak olursanız da, ilk etapta küçük limitlerde bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Yeni İşe Başlayan Biri Kredi Çekebilir mi ?

Bu soruya şu şekilde olumlu bir yanıt verebiliriz. İş hayatına yeni başladıysanız ve kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken 6 aylık sigorta prim ödeneğini belgelemeniz gerekecektir.

Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Her ne kadar tablo olumsuz gibi görünse de çalışmayanlara da kredi veren bankalar yok değil. Tıpkı işsizlere kredi veren bankalar gibi, çalışmayanlara da kredi veren bankalar var. Eğer çalışmayanlar grubu içerisinde iseniz, kefilsiz, şartsız kredi veren bankalarda iletişime geçip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. DenizBank – Odeabank – Ziraat Bankası – İş Bankası gibi.

Kefilsiz ve kolay kredi alabileceğiniz diğer bankalar arasında ise ; TEB ‘nın CEPTETEBQNB Finansbank ‘ın Enpara.comAktif Bank‘ ın N Kolay Kredilerinden birine başvurabilirsiniz.