e-Vadeli Hesap’ta %14,75’e Varan Faiz Fırsatı!


Günaydın, mutlu pazarlar herkese. Ekonomi ve banka alandaki son gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bugün Garanti Bankasına konuk olup , e – vadeli hesap hakkında bilgi alacağız. Eğer sizlerde vadeli hesap açmayı düşünüyorsanız ve bu vadeli hesabı Garanti Bankasında açıp , % 14,75 ‘e varan faiz fırsatını değerlendirmenizi öneririz.

Garanti Bankasında e – Vadeli Hesap Açanlar % 14, 75 ‘ e Varan Faiz Fırsatlarından Yararlanıyor 

Bu fırsatı en kısa zamanda değerlendirmenize yardımcı olmak adına hiç vakit kaybetmeden konunun ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

Garanti Bankasının % 14,75 ‘e varan faiz fırsatından yararlanmak için öncelikle yapmanız gereken Garanti Cep ya da Garanti İnternet ‘ te girerek e- vadeli hesap hesap açmak olacaktır. Hesabınızı açtıktan sonra size en uygun kampanyadan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Açmış olacağınız bu hesaptan aynı gün değerlendirmeye başlayıp, istediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Para çektiğiniz zaman vadesi bozulmaz , esnek e – hesap kampanya faizleri ile daha fazla kazanma imkanınız var.

Hemen bu kampanya kapsamında paranın cinsine göre ne kadar faiz oranların uygulanacağına bir göz atalım.

Türk Lirası Kampanyası

⇒ Kampanya Adı                  ⇒ Tutar Aralığı (  TL )                   ⇒ Gün ( Vade )        ⇒  Faiz Oranı ( % )

Hoş Geldin                             25.000 – 1.000.000                          32-370                          12,00 – 14,75

Ek Mevduat                           100.000 – 1.000.000                        32-45                                  11,00

Uzun Vade                          100.000 – 1.000.000                         46-400                               10,25 – 11,75

e – vadeli Türk lirası kampanyasında uygulanan faiz oranları bu şekilde. Şimdi bir de yabancı cinsten yatırılan paralar için uygulanan faiz oranlarına göz atalım.

Yabancı Para Kampanyaları

⇒ Kampanya Adı                  ⇒ Tutar Aralığı ( USD)                   ⇒ Gün ( Vade )        ⇒  Faiz Oranı ( % )

USD Hoş Geldin                     25.000 – 2.000.000                          32-45                           2,60- 3,00

⇒ Kampanya Adı                  ⇒ Tutar Aralığı ( EUR)                   ⇒ Gün ( Vade )        ⇒  Faiz Oranı ( % )

EUR Hoş Geldin                        25.000 – 2.000.000                       32-400                         1,20- 1,40

Şuan için Dolar ve Euro cinsinden hesap açtırmak isteyenler içinde uygulanan faiz oranı yukarıda belirtiğimiz gibidir. Hem Tür lirası hem de yabancı para için uygulanan faiz oranlarını da gördükten sonra gelelim, bu hesabın özelliklerine göz atmaya.

Hoş Geldin Kampanyasından kimler yararlanabilir, diye sorduğumuzda şu yanıttı alıyoruz. Eğer son 1 ay içerisinde vadeli hesabınız yok ise ; kampanya tutarında , belirtilen vade aralıklarında hesap açtıranlar bu faiz oranlarından yararlanabiliyorlar.

Ek Mevduat Hesabından Kimler Yararlanabilir ?  Garanti Bankasındaki mevduat hesabına ek olarak hesap açtıran ya da yeni getireceği mevduat ile kampanya tutarında , belirtilen vade aralıklarında e – vadeli hesap açtıranlar bu kampanyadan yararlanabilecekler.

Uzun Vade Kampanyası‘ndan kimler yaralanabiliyor ?  Uzun vadeli kampanyasından yararlanmak için belirtilen kampanya tutarında ve vade süresi içerisinde  e – mevduat hesabı açtıran kişiler yararlanabiliyorlar.

E- mevduat hesabı ile ilgili diğer özellikleri ise, şu şekilde sıralayabiliriz.

⇒ Garanti Cep ya da Garanti İnternet üzerinde kolaylıkla vadeli hesap açma şansınız var.

⇒ e – vadeli hesap sayesinde şu avantajlardan yararlanabiliyorsunuz .

e – vadeli hesap sayesinde daha yüksek faiz oranlarıyla kazanma şansı elde ediyorsunuz.

Garanti Bankasında e – vadeli hesabı açtığınız andan itibaren kazanmaya başlıyorsunuz.

⇒ e – vadeli bu hesap esnek bir hesap olduğundan dolayı , vadeniz dolmadan hesabınızdan bir miktar para çektiğinizde , hesabınızda kalan bakiye aynı vade ve faiz oranı ile değerlendirilmeye devam edecektir.

⇒ TL – EUR ve USD  para birimleri ile e – vadeli hesap açtırabileceğiniz gibi dilerseniz  DKK, CAD, AUD ,  SEK, SAR, RUB, JPY,NOK, CHF, GBP bu para birimlerinden bu hesabı açtırabilirsiniz.

Şimdi de vade sonu seçeneklerine göz atalım.

⇒ Vade sonu seçeneklerinden Anapara ve Temdit seçerseniz açtırmış olduğunuz hesap, vade sonunda aynı vade ve güncel faiz oranlarıyla otomatik olarak yenileniyor.

⇒ Eğer anapara ve faiz tutarınızın hesabınıza aktarılarak , hesabınızın kapatılmasını istiyorsanız, vade sonu seçenekleri arasında bulunan Temdit Etmesin,  seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Sevgili okurlarımız , durum bundan ibaret. Eğer bu vadeli hesap benim için uygun diyorsanız, fırsatı bir an önce değerlendirmenizi öneririz.