Go To ...

E-yatırım Nedir?


İnsanoğlu var oluşundan bu güne kadar geçen süre zarfı boyunca sosyo-ekonomik konumunu güvence altına almak istemiştir. Bu düşünce yapısından yola çıkarak, kazancının bir kısmını kenara koymayı başaranlar toplumda sivrilerek güçlerine güç katmıştır. Hatta içlerinden bazıları geleceklerini güvence altına almakla kalmamış ekonomi piyasasına yaptıkları yatırımlarla yön vermeyi başarmışlardır.

Tabi ki ilkel çağlardan günümüze kadar geçen süre zarfında yatırım araçları da değişmiştir.  Böylece ekonomik özgürlük alanları kendini yenileyerek şekil ve el değiştirmeyi sağlamıştır.

Ananelerimizin yastık altı yatırım aracı altın, dedelerimizin toprakken zaman geçtikçe anne, babalarımız ev, araba, dükkan vb. şekillerde kazançlarını birikime çevirmişlerdir. Genç nesil ise gün geçtikçe gelişen teknoloji ile çağına ayak uydurarak e-Yatırım hesapları edinerek bu gün kazandıklarını değerlendirmekte ve geleceklerini güvence altına almayı amaçlamaktadır.

Peki Neden e-Yatırım?

Varlığımızın gereksinimi olarak yaşamımızı idame ettirebilmek için temel ihtiyaçlarımızı karşılamak zorunda kalmaktayız. Fakat sadece gereksinimlerimizi karşılamak duygu-düşünce dünyamızı gerekli doygunluğa ulaştırmaz, sosyal hayatımızda yakın çevremizle birlikte planlar yapabilmek yahut beğendiğimiz ürünleri alabilmek için birikim yapmak zorunda kalırız.

Bu birikimi sağlamak için geçen süre zarfında her an değişen enflasyon yani ekonomik dalgalanmalardan etkilenmemek için e-Yatırım yapmak birikimimizi güvence altına alırken isteklerimize de zamanında ulaşmamızı sağlayacaktır.

E-Yatırıma Güvene Bilir Miyim?

İnsanoğlu doğası gereği gözünün önündekine güvenir. Elinin altındakini sahiplenir. Oysa maddeselleştirdiği arsa, ev, araba, altın ve benzeri birikimler zarar görüp değer kaybedebilmektedir. Çalınıp, yağmalanma gibi durumlarla karşı karşıya kalarak yok olabilmektedir. Sonrasında ise dişimizden tırnağımızdan arttırarak yaptığımız birikimlerimizin arkadasından ahlanıp vahlanmaktan başka bir şey yapamayız.

İşte gelişen teknoloji sayesinde tanıştığımız e-Yatırım birikimlerimizin değer kazanmasını sağlarken, zarar görme risk faktörlerini minimuma indirir. Hatta yok eder.

İstediğimiz zaman saat ve mekan kısıtlaması olmadan mobil cihazlarımızla veya bilgisayarımızla kontrol edebiliriz. Yatırım kanallarımızı değiştirebiliriz. Kazançlarımızı kontrolümüz altında şekillenmesini sağlayarak güvenle adımlarımızı yarınlarımıza atabiliriz.

E-Yatırımın Sağladığı Kolaylıklar Nedir?

Hayatta var olduğumuz sürece yiyecek-içeçek, kılık-kıyafet, barınma, kıymetli altın, gümüş vb. madenler, ısınma, sanat gibi birçok temel ihtiyaçlarımız ve zevklerimiz için alt başlıklar sağlayarak yatırım yapmamızı sağlar. Her an her yerden ulaşılabilirliği ile zaman kazandırır.

Acil nakit ihtiyaçlarında tek muhattabınız gene kendiniz olduğunuz için başka bireylere dert anlatma, ikna etme ya da onlardan gelecek eleştiri veya olumsuz yargılardan korunmamızı sağlayarak dara düştüğümüz zamanlarda sağlıklı karar vermemizi sağlar.

E-Yatırımı Nasıl Kullanırım?

Yatırım kanallarını öğrenmede ve bütçemizi doğru değerlendirmede yatırım eğitimleri kanallarını kullanabilirsiniz. Buradaki uzman eğitimcilerden onlie olarak gerekli olan tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken e-Yatırım kanalına kayıt olarak dilediğiniz zaman güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-Yatırımı Kimler Kullanabilir?

E-Yatırımı kazancını değerlendirmek isteyen, yarına güvenle adım atmak isteyen herkes dileği zaman e-Yatırım hesabı edinerek kullanmaya başlayabilir. Böylece geleceğini güvence altına almış olmanın tadını çıkarabilir.

 

 


24 Ocak 2018

etiketler: ,