Emekliler İçin En Uygun En Hesaplı Kredi Seçenekleri


Sevgili emeklilerimiz için en uygun kredi veren bankaları sizler için araştırdık. Bildiğiniz gibi hem özel bankalar, hem devlet bankaları birbirinden farklı kredi kampanyaları ile emeklilerimize uygun kredi imkanları sunmaktadır. Bir banka ihtiyaç kredisinde uygun, bir banka konut kredisinde uygun, bir banka ise taşıt kredisinde uygun olabiliyor. Kısacası farklı banklar farklı kredi seçenekleri ile emekliler için en hesaplı krediyi vermek için adeta birbirleriyle yarış içinde olduklarını söyleyebiliriz.

Bazen bir tv reklamı ile, bazen cep telefonumuza gelen bilgilendirme mesajlarıyla bazende billboard reklamlarıyla kampanyalarını duyuyorlar. Peki, gerçekten bizler için en uygun kredinin hangisinin olduğunu nereden bileceğiz diye zaman zaman aklınızdan geçirdiğiniz olmuştur. İşte bu sorunuza yanıt bulmak adına, emeklilere en uygun kredi veren bankaların kredilerine göz attık. Hemen bu bankalardan birkaç örnek verelim.

Emeklinin Artısı Kredi Paketi – Ziraat Bankası

Emekli maaşını Ziraat Bankasından almayı tercih edenler için özel kredi paketleri bulunmakta. Ziraat Bankası emeklilere özel kredi paketleri içerisinde, avantajlı koşulların sunulduğu konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi bulunmakta. Hemen bu konu hakkında bir tablo oluşturalım.

Ziraat Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisine baktığımızda diyelim ki ; 20.000 TL kredi kullanmak isteyenler 48 ay vade ile %1,32 faiz oranı ile 100 TL tahsis ücreti ile 598,09 TL taksit tutarlarıyla bu krediden yararlanabiliyorlar.

Eğer emekli iseniz, maaşınız da Ziraat Bankasından alıyorsanız ve bugünlerde ev almayı düşünüyorsanız, Ziraat Bankası emeklilere özel konut kredisini düşünebilirsiniz. Bu kredi de ise karşımıza şöyle bir ödeme tablosu çıkıyor. 100.000 TL konut kredisi için % 1,12 faiz oranı, 120 ay kredi vadesi, 500 TL tahsis ücreti uygulandığını görmekteyiz.

Mutlu Emeklilik İhtiyaç Kredisi – Halkbank

Halkbank sadece emeklilere özel düşük faizlerle 50.000 TL’ ye kadar 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi vererek emeklilerimizin mutlu bir emeklilik dönemi geçirmelerine yardımcı oluyor. Dilerseniz bu krediyi nasıl yararlanabileceğiniz hakkında hemen bir örnek tutar ve ödeme hesabı yapalım.

Diyelim ki ; 15.000 TL tutarında bir kredi çekmeyi düşünüyorsunuz. Çekeceğiniz bu krediyi 48 ay vade olacak şekilde % 1.30 faiz oranıyla 78,75 TL tahsis ücreti ile ayda 446,29 TL ödeyerek kullanabilirsiniz.

Maaşını PTT’den alan Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi – Aktif Bank

Emekli maaşını PTT’den alan emeklilerin yüzünü güldürecek ihtiyaç kredisi Aktif Bankta. Bu krediden yararlanmak için herhangi bir kefille gerek yok. Sadece maaşınızı PTT’den almanız yeterli.

Emekliler Özel Web’de Kredi Deniz’de 

Denizbank tüm emeklileri müşterilerine özel avantajlı faiz oranlarıyla 48 ay varan vadelerle ihtiyaç kredisi veriyor. Düşük faiz, gelir belgesiz, masrafsız ve üstelik kefilsiz hızlı kredi Denizbank’ta emeklilerimizi bekliyor. 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisini cazip faiz oranlarıyla 48 aya varan vadesi ile bu krediye başvurmak için yapmanız gereken DenizBank’ın web sitesine girip İnternet Bankacılık bölümünü tıklamak olacaktır. Ya da yanınıza nüfus cüzdanınızı alıp, Denizbank şubesine uğrayıp, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Özel Emekli Kredileri – İş Bankası

Emeklilerimiz için özel ve kredi veren bankalardan biri de İş Bankası. İş bankasının emeklilere özel verdiği krediyi incelediğimizde karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor. İş bankası emekliler için maksimum 50.000 TL ‘ye kadar kredi imkanı sunuyor. Bu krediyi maksimum 48 ay vade ile kullanabiliyorsunuz. Faiz oranına baktığımızda ise, %1,27 olduğunu, tahsis ücreti olarak ta %0,5 oranın uygulandığını görmekteyiz.

Emeklilere Kolay Kredi Veren Bankalar

Emeklilere anında kolay kredi veren diğer bankalara baktığımızda ise karşımıza şu banklar çıkmakta. Aktif Bank – N Kolay Kredi , TEB – Ceptebteb , QNB FinansBank – enpara.com karşımıza çıkan bankalar arasında yer alıyor.