Emeklilere ‘Ucuz Ev’ Müjdesi! İlk Etabı Ankara’da


Emeklilere ucuza ev sahibi olma fırsatı ! Eğer emekli iseniz, ve şu an için kirada oturuyorsanız, çok yakında kira ödemekten kurtulup kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Konu ile ilgili detayları öğrenmek için konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Bugünlerde emeklilerin yüzünü güldürecek haberler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Emeklisiniz ama şu an için bir eviniz yok mu ? Şu an bu satırı okuyan bir çok emeklimiz, üzgün bir yüz ifadesi ile ” maalesef yok ” dediğini tahmin eder gibiyiz.

Türkiye Emekliler Derneği ( TÜED ) , emekli olup da henüz bir ev sahibi olmayan emeklilerin kısa zamanda ev sahibi olmalarına yardımcı olmak adına yeni bir proje başlattı. Emeklilere ucuz ev projesi ile hayata geçirilmeye başlanan emeklilerin konut ihtiyacını karşılayacak bu proje ilk etapta Ankara başlayacak. İlerleyen zaman diliminde diğer ilerimiz de bu proje hayata geçirilecek.

Kısa bir süre önce açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün ; binlerce emeklinin ilerleyen yaşlarına rağmen bazı maddi sıkıntılarından dolayı şu ana kadar ev sahibi olmadıklarını belirti. Ev sahibi olmak isteyen emeklilerimiz bu konu taleplerini bizlere bildirdiler. Bizde gelen bu taleplere karşı bir taraftan TOKİ ile projelerimizi hızlı bir şekilde sürdürmeye devam edip, bir taraftan da TÜED olarak da bu yönde çalışmalarımız devam etmekte.

Emeklilerimizin geçim sıkıntılarını göz önüne alarak, onları kısa sürede ev sahibi yapmak için bankalarda sıkı bir çalışma içerisinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olabilirsiniz

Mümkün oldukça uygun ödeme koşulları, düşük fiyatlarla ev sahibi olmak için hem kira öder gibi taksitlerini ödeyerek ev sahibi olmalarına yardımcı olmak hem de sınırsız ödeme seçeneklerini üzerinde de çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Bu konuda hem güçlü inşaat sektörleri ve bankalar hem de bu konuda ciddi firmalarda bu projenin bir an önce hayatta geçmesi için destek verdiklerini açıkladı.

İnşaat sektörünün ve bankaların ” icat ” olarak tanımladığı bu proje ile hem emeklilerimiz hem de birinci dereceden yakınları hemen hemen yarı fiyatlara , seçkin konumlarda ve 20 yıl gibi uzun vadeler ile ev sahibi olabilme imkanına sahip olacaklar.

Bankalar ile olan görüşmelerin sonucunda projenin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ay içerisinde anahtar teslim garantisi ile bu proje kısa zamanda hayatta geçecektir.

İlk Etap Ankara

Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün açıklamalarında şu bilgilerde de yer verdi. Bu proje kapsamında İncek’teki konutlar için başvuruların tamamlandığını bildirdi. 1 Haziran itibarıyla da Yukarıyurtçu için konut başvuruların başlayacağını bildirdi. Şuan için ilk etap da Ankara ‘dan başladıklarını, ilerleyen zamanlarda Mersin – İstanbul – Antalya – İzmir ‘de daha sonra da diğer illerimizde bu projeyi hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerini ekledi.

Emeklileri ev sahibi yapacak olan bu proje ile ilgi TÜED Başkanı Ergün, konu ile ilgi açıklamasında şu ayrıntıların altını da çizdi.  Bir taraftan banka garantisi altında bir taraftan da derneğimiz ve Emekkent’in sıkı yönetimi altında bu projemiz faaliyette geçmektedir.

Bu projede herhangi bir sınırlamanın olduğunu sözlerine ekleyen TÜED Başkanı, evi olanda bu projeden yararlanarak ev sahibi olabileceğini belirtti. Aynı zamanda evi satamama ya da kiraya vermeme gibi bir sınırlamanın da olmadığını belirtti.  Bu proje sayesinde birçok emeklimiz, oldukça uygun fiyatlarda, uygun ödeme koşullarda, uygun vade imkanlarıyla ev sahibi olabilecekler.

Sevgili emeklilerimiz, eğer sizlerde şu an için kira ödüyorsanız ve bir an önce kira ödemekten kurtulmak istiyorsanız, bu projeden yararlanabilirsiniz.