En Güncel Taşıt Kredisi Faiz Oranları


Arabalarını yenilemeyi düşünenler, sıfır araba almak isteyenler ya da ikinci el araba almayı düşüneler için farklı bankaların bu yıl için uygulamış oldukları en uygun kredi faiz oranların , 2018 taşıt kredisi faiz oranları sizler için karşılaştırdık. Araba için kredi çekmeyi düşünüyorsanız, ya da şu an için acaba araç kredisinin faiz oranları ne alemde diye merak ediyorsanız, bu konumuza göz atmanızı öneririz.

Yeni çıkan bir arabayı çok beğendiğinizi düşünelim. Şöyle bir beğendiğiniz arabanın modeline baktınız, özelliklerini incelediniz ve tam size göre bir araba olduğuna karar verdiniz. Model ve özellikler güzel, istediğiniz renkte mevcut, birde şunun fiyatına göz atayım, dediniz. Fiyatı görününce, araba almak için bir kenara ayırdınız paranın yetersiz olduğunu biraz açığınızın olduğunu gördünüz. Araba oldukça iyi, bu fiyata da böyle bir arabayı kolay kolay bulamazsınız ama gel gelim, yeterli nakit yok diye aklınızdan geçirirken, birden neden kredi kullanarak arabayı almayım ki, diye içinizden geçirdiniz.

İşte tam bu noktada hemen bir şu taşıt kredilerini karşılaştırayım , derken bize rastladınız. Bizde sizlere bu konuda yardımcı olmak adına hemen 2018 taşıt kredilerini, ödeme koşullarını, faiz oranlarının, çıkabilecek masrafların, gerekli belgelerin ve vade seçeneklerinin ne olduğun söyleyelim.

Doğa Dostu Taşıt Kredisi Kampanyası VakıfBank

48 aya varan vade imkanı ile % 1,28 faiz oranı ile arabanız kapınızın önünde. Bu kredinin en önemli özelliği nedir, diye baktığımızda doğayı seven, doğaya karşı sorumluluğunu bilen bireyler için tercihini doğa dostu LPG ‘li ve hibrit 0 Km arabaları tercih edenler için oldukça cazip bir kampanya . Bu kredinin şartları nedir, diye soracak olursanız, hemen birkaç şartını sizlerle paylaşalım.

√ Bu kredi için kefile gerek yok

√ 48 aya kadar vade imkanı var

√ Nihai fatura değeriniz 100.000 TL ‘yi açtığı taktirde bedelin 100.000 TL olan kısmına kadar olan kısım için % 70 , 100.000 TL’ nin üstünde olan kısmı için ise % 50

√ Bu taşıt kredisinde hayat sigortası zorunluğu da yok

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Garanti Bankası ile yola başlayalım. Garanti Bankası sevgili müşterilerinin bir an önce hayallerindeki arabalara kavuşmalarına yardımcı olmak adına kefilsiz, 48 ay vade ile kredi için gerekli şartları yerinde getirildiği taktirde anında krediniz onaylanıyor. Garanti Bankası Taşıt ( Araç ) Kredisi Özelliklerine baktığımızda almayı düşündüğünüz arabanın markası ve modeli baz alınarak oldukça cazip kampanyalar sunmaktalar. Şuan için Garanti Bankasının taşıt kredisi faiz ve ücreti ise şu şekilde ; 6 ay ve 48 ay vade seçenekleri sunduğunu faiz oranında % 1,55 olduğunu görmekteyiz. Hemen örnek bir maliyet tablosu da oluşturalım.

30.000 TL taşıt kredisi için 36 ay vade düşünüyorsanız, % 1,55 faiz oranı uygulanarak taksit tutarı ise ; 1150,69 TL olacaktır.

Halkbank Taşıt Kredisi

Hayalini kurduğunuz araba ister ikinci el olsun, isterse son model sıfır km bir araba olsun, hayalinizdeki arabaya bir an öne kavuşmak için Halkbank’ın sunmuş olduğu birbirinden farklı taşıt kredisinden birinden yararlanabilirsiniz. 48 ay vade kaskosu Halkbank’tan olan birbirinden cazip taşıt kredisi kampanyasından yararlanmak için geç kalmayın ! Halkbank’ın taşıt kredisi ile ilgili hemen bir örnek ödeme tablosu oluşturalım.

İster 0 km , ister 2 .el bir araba almayı düşünün. 20.000 TL ‘ye kadar 48 ay vade için 0 km taşıtlara % 1,41 aylık faiz oranı uygulanırken,  2. el arabalar için % 1,42 aylık faiz oranı uygulandığını görmekteyiz. 105 TL tahsis ücreti mevcuttur. Sıfır km için taksit tutarı 611,05 TL olurken , ikinci el taşıt kredisi taksit tutarı ise , 613,39 TL ‘dir.

Ödeme koşullarına baktığımızda ise dilerseniz taşıt kredinizin ilk taksiti 2 ay erteleyebilirsiniz. Bütçenizi göz önüne alarak diler artan taksitlerle ya da azalan taksitlerle bir ödeme planı hazırlayabilirsiniz.