En Uygun KOBİ Kredileri ve Başvuru


Merhaba sevgili okurlarımız. Yeni bir kredi haberi ile yine sizlerle birlikteyiz. Bugünkü kredi haberimiz Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerimizle (KOBİ ) ilgili. Bugün KOBİ’ler için en uygun kredileri karşılaştırıp, krediye hangi yollarla başvuracakları konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Eğer sizde şuan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletme sahiplerinden biri iseniz, ya da böyle bir işletmeye sahip olma aşamasında iseniz, şuan içinde krediye ihtiyacınız var ise ; farklı bankaların KOBİ’ler için sunmuş oldukları kredileri, kredi faiz oranları, kredi başvurusu için gerekli şartlar ve kredi başvurusunu nasıl yapacağınızla ilgi bir ön bilgi sahibi olmak için bu konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz.

Öncelikle KOBİ Kredisinin ne olduğunu kısaca tanımlayarak, konumuza devam edelim.

KOBİ Kredisi Nedir ?

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin , işletmelerin kurulması için, işlerini büyütmek için, işle ilgili gerekli teçhizat, makine, gerekli araç gereçleri almak için, kısacası işletmeleri için kullandıkları ticari nitelikli krediye KOBİ Kredisi denir.

KOBİ Kredisini Kimler Verir ?

Kendi işlerini kurmalarına mali anlamda yardımcı olmak üzere KOBİ ‘lere başta KOSGEB olmak üzere devlet destekli kamu bankaları bu krediyi vermektedir. Bunların yanı sıra bazı özel bankalarda Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere destek olmak amaçlı kredi vermektedir.

Hazır konu kredi vermeden açılmışken burada küçük bir parantez açıp KOSGEB’in kimlere KOBİ kredisi verdiği konusuna kısaca bir değinelim.

KOSGEB Kobi Kredisi Kimlere Verilir ?

KOSGEB ‘in KOBİ Kredisinden yararlanmak için

⇒ KOBİ statünde olmanız gerekiyor.

⇒ En az 250 den az kayıtlı çalışanınızın olması gerek.

⇒ Yıllık mali bilançonuzun en fazla 40 milyonu TL ‘yi aşmamanız gerekiyor.

Bu konu ile ilgili detaylı bilgileri en kısa zamanda yeni bir konuda ele alıp sizlerle paylaşırız.

Peki, bankalar kimlere KOBİ Kredisi vermektedir, diye baktığımızda ise karşımıza şöyle bir tablo çıkmakta. Ticaret odasına kayıtlı olan yada esnaf kefalet odasında kayıtı bulunan mali bilançolarını bankalara bildiren esnaflar bu krediden yararlanabiliyorlar.

Şimdi gelelim , KOBİ Kredileri 2018 ‘e . Bakalım, hangi banka, hangi faiz oranlarıyla bu krediyi KOBİ’lere sunmakta.

Taksit Ödemeli Ticari Krediler – İş Bankası

Kısa ve orta vadeli bir nakitte ihtiyacınız var ise, İş Bankası Taksit Ödemeli Ticari Kredisini inceleyebilirsiniz. Bu kredi ile nakit ihtiyacına bağlı olarak ödeme planlarınızı ister aylık taksitler şeklinde ödeyebilir, isterseniz esnek ödeme seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu kredi ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz de size en yakın İş Bankası Şubesine uğrayabilirsiniz.

KOBİ’ler Deniz’de Nefes Alıyor !

Bizi yakından takip eden okurlarımız hatırlayacaklardır, Nefes Kredisi ile KOBİ’ler rahat bir nefes almaya başladılar. Nefes kredisine destek veren bankalardan biri DenizBank’dı. Bu konuyla ilgi detaylı bilgi için ” Nefes Kredisi Veren Bankalar 2018 ” başlıklı konumuzu okuyabilirsiniz.

KOBİ’lere Özel Nefes Kredisi HalkBank Kobi’den

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  ile bazı bankalar arasında yapılan KOBİ’lere destek vermek adına Nefes  Kredisi veren bankalar arasında Halkbank ‘da yer almaktadır.

Garanti Bankası KOBİ Destek Kredisi

Esnaf ve KOBİ’lere destek veren diğer bir bankamız ise, Garanti Bankası. Garanti Bankası 48 aya varan vadeler ile aylık % 1, 60 faiz oranı ile esnaf ve KOBİ’lere destek kredisi vermek. Kredi ile ilgili detaylı bilgi için size en yakın Garanti Bankası Şubesine uğrayıp, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Finansçıdan Esnafa Aynı Gün İçinde 50.000 TL ‘ye Kadar Kredi Finansbank’tan

Nakit ihtiyacınız için anında ve hızlı bir çözüm arıyorsanız Finansbank KOBİ Para Cep’te yi tercih edebilirsiniz. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için BURAYI tıklayabilirsiniz.