Enpara Hesabı Nasıl Açılır?


Bankaların havale – EFT ücretleri büyük çaplı tarihte baktığımızda hayli cep yakabiliyor. Özellikle ticari amaçlı hesap kullanmıyorsanız bireysel olarak az işlem yapıp her seferinde ücret ödemek rahatsız edici olabiliyor.

EFT Ücretleri Bana Ne Kadar Masrafı Olur?

Ayda 10 kere EFT yaptığınızı düşünerek hesaplanırsa her EFT’de ortalama 2 TL ücret verdiğinizi varsayılsın. ( gönderilen para miktarına göre bu ücret değişiklik gösterebilir. ) Bu sizden ayda 20 TL yılda ise 240 TL olarak alınır.

Hesap İşletim Ücretlerinin Bana Ne Kadar Masrafı Olur?

Hesap işletim ücretleri bankadan bankaya ufak değişiklik gösterse de ortalama 6 ayda bir 60 TL civarı yani yılda 120 TL civarı bir meblağ olur.

Neden Enpara?

Yukarda bahsedilen 240 TL para gönderim ücreti ve 120 TL hesap işletim ücreti size yıllık 360 TL gibi bir miktara mal olur. Bu parayı vermektense Enpara.com ( QNB Finansbank Kuruluşudur.) hesabı açmanız sizin için yıllık 360 TL kar getirecektir. Enpara hesaplarında hesap işletim ücreti, havale ve EFT ücretleri gibi ücretler bulunmaz. Tamamen ücretsiz açılır ve tamamen ücretsiz kullanılır. Enpara hesabınızdan para gönderebileceğiniz gibi mevcut kur üzerinden Dolar, Euro, Altın gibi yatırımlar da yapılabilir.

Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara hesabı açmak için enpara.com adresine gidin. Bu sayfada sağ üst bölümde başvuru alanına tıklatın. Başvuru amacınızı seçin. Gerekli bilgileri doldurun. Ardından doğrulama için telefonunuza bir SMS, mail adresinize bir doğrulama maili gelecektir. Başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra size yaklaşık bir tarihte uğrayacaklardır. Kapınıza kadar kartınızı getirecek ve bizzat kapınızda işlemleri tamamlayıp evinizden dahi çıkmadan Enpara hesabınızı aktif edeceklerdir. Artık Enparalısınız. Hesabınızı para gönderme, borsa yatırımı yapma ve pos cihazlarından kolayca ödeme gibi işlemlerde kullanabilirsiniz.