Ev Almak İsteyenler İçin En Düşük Faizli Konut Kredisi


Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi sayesinde artık ev kirası ödeme derdinden kurtuluyorsunuz. Ömrünüzün sonuna kadar her ay ya da seneden seneye ev kirası ödemek istemiyorsanız, 1+1 evim olsun, ya da olmuşken küçükte olsa 3+1 evim olsun istiyorsanız, Halkbank konut kredisi sesine kulak verin deriz.

Her devirde olduğu gibi bu devirde de kiracı olmak zor. Her ay kirayı denkleştirip ya da direk ev sahibine vermek ya da ev sahibinin hesabına yatırmak ayrı bir dert. Acaba ev sahibin çocuğu evlendiğinde bu evde oturmayı düşünür mü diye düşünmek ayrı bir dert. Bunun yanı sıra tam siz ve aileniz yeni evinize, komşularınıza ve çevreye alışmışken, yeni bir ev arama derdi de hiç söylemiyoruz.

Artık Ev Sahibi Olmanın Tam Zamanı

Şöyle bir hesap yaptığınızda aydan aya ya da 1- 2 yıllığını peşin verdiğiniz evin kirası ile kendi ev taksitlerinizi ödeyebilecek durumdasınız. Hazır bankalarda farklı ödeme seçenekleriyle bizlere konut kredisi sunuyorken, neden daha fazla kiracı dolaşalım ki. Hemen önce rahat edebileceğimiz ailemizle mutlu mesut oturabileceğimiz bir ev bulalım. Sonra bu evi satın almak için konut kredisine başvuralım. Kulağa oldukça hoş gelmiyor mu ?

Bütçenize Uygun Vade ve Ödeme Seçenekleriyle Halkbank Konut Kredisi

Eğer sizlerde bir an önce kiracılıktan kurtulmak kendi evinizde oturmak istiyorsanız, ev sahibi olmanın en kestirme yolu Halkbank hesaplı evim konut kredisinden geçtiğini hatırlamak isteriz. Hemen konun detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hesaplı evim kredisi nedir diye soracak olursanız, bu sorunuza şu şekilde kısa bir açıklama yapalım. Halkbank bütçenize en uygun vade ve ödeme seçenekleri sunarak, ev sahibi olmanıza yardımcı olan bir kredidir.

Hesaplı Evim Kredisi Tutar ve Ödeme Koşulları

Peki, Halbank’ın bu konut kredisine nasıl başvuracağız. Başvuru şartları nelerdir ? Aynı zamanda tutar ve ödemeler nasıl olacak ? Hemen tutar ve ödeme koşulları ile ilgi ayrıntıları da sizlerle paylaşalım.

3 Ay Erteleme Fırsatı

Diyelim ki bu krediye başvurmaya karar verdiniz. Size bu krediyi geri ödeme koşulları olarak şunları sunuyor. Dilerseniz kredinizin ilk taksitini 3 ay erteleme fırsatınız var. Size özel avantajlı faiz oranlarının içerdiği paketler sunulmaktadır. Bütçenizi ve ödeme gücünüzü göz önüne alarak, dilerseniz kredi taksitlerinizi aylık eşit taksitlerle ödeyebilirsiniz. Dilerseniz de taksitlerinizi birlikte belirleyerek geri ödeyebilirsiniz.

Hemen bu konu ile ilgili örnek bir hesaplama yapalım.

Diyelim ki, 50.000 TL’ye kadar kredi çektiniz. Bu krediyi 36 ay vade ile % 0,95 faiz oranı ile aylık 1.646 TL taksit tutarıyla alabilirsiniz. Ya da aynı krediyi daha uzun vade ile almayı düşünürseniz bu sefer rakamlar şu şekilde değişecektir. 50.000 TL krediyi 120 ay vade ile kredi taksit tutarı 728 TL olarak ve % 1,03 faiz oranıyla alabilirsiniz. Eğer kredi ihtiyacınız fazla ise değişen faiz oranları ve vadeler ile yine bu bankadan alabilirsiniz.

Hazır söz buradan açılmışken, hemen kısaca farklı ev konut kredisi için vade ve faiz oranlarına da değinelim.

Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları

⇒ 1.000 ile 50.000 TL arası kredi tutarı için 1 – 36 kredi vadesi için % 0, 95 aylık faiz oranı uygulanırken, aynı tutar aralıktaki krediler için 37 -120 ay vade için 1,03 aylık faiz oranı uygulanmaktadır.

⇒ 50.001 ile 1.000.000 TL arası kredi aldığınızda ve bu krediyi 1 – 36 ay kredi vadesi ile ödemeyi düşündüğünüzde ödeyeceğiniz faiz oranı % 1,09 olurken, 37 – 120 ayda ödemek istediğinizde ise uygulanan faiz oranı ise %1,12 dir.

⇒ 1.000.000 TL üzerinde kredi düşünüyorsanız, bu sefer rakamlar şu şekilde karşımıza çıkıyor. 1 -120 ay kredi vadesi için aylık faiz oranı % 1,19 olarak karşımıza çıkmakta.