Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu


Konut kredisi ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz en doğru ve güvenilir kaynaklardan birisi bankalardır. Size en yakın banka şubesine giderek konut kredisi çekmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Konut kredisi çekebilmek için kişinin bazı şartları yerine getirmesi gerekir. Bunun için bireysel müşteri temsilcisi kişi hakkında kısa bir analiz yapar ve gerekli yükümlülükleri taşıyıp taşımadığına bakar. Eğer siz de konut kredisi almak istiyorsanız bu konuda ön hazırlık yaparak bankanın aradığı şartlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde bilgi almak için ister bireysel müşteri temsilcilerine isterseniz de telefon bankacılığına erişim sağlayabilirsiniz. İlgili yöntemler sayesinde kredi çekme konusunda kafanızda oluşan her türlü soru işaretini ortadan kaldırabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ KULLANMA ŞARTLARI

Garanti bankasından konut kredisi çekmek ve konut kredisini kullanmak için belirli şartların yerine getirilmesi gerekir. İlgili şartlar şu şekildedir;

1• 18 yaşını doldurmuş olmanız
2• Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması
3• Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız
4• Evliyseniz eş rızanızı yazılı olarak bankaya vermeniz
5• Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi
6• Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskanı) alınmış olması

Yukarıdaki şartlar yerine getirilmediği takdirde konut kredisinin kullanılabilmesi mümkün değildir. İlgili şartlar hakkında banka yetkilileri gerekli kararı vermektedir. Siz de konut kredisi çekmek ve bu krediyi kullanmak istiyorsanız şartlara dikkat etmelisiniz. Böylece sağlıklı yollardan kredi temin etmiş olacak ve ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınız.

GARANTİ BANKASI KONUT KREDİSİ KULLANMAK İÇİN İZLENMESİ GEREKEN ŞARTLAR

Garanti Bankası’ndan çekilen konut kredisinin kullanılabilmesi için bazı yönergelerin dikkate alınması gerekir. İlgili şartlar şu şekilde sıralanabilir;

1. Kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarını belirleyin.
2. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerizi hatasız doldurun.
3. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edin.
4. Ekspertiz ücretini ödeyin ve raporun çıkmasını bekleyin.
5. Bankadan ipotek evraklarını teslim alın ve tapuya iletin
6. Tapu devir işlemi tamamlandığında gerekli evrakları bankaya iletin.
7. Konut kredisi açılışı için kredi sözleşmesini imzalayın.

Yukarıdaki şartların yerine getirilmemesi veya eksik bir şekilde uygulanması durumunda kredi kullanımına izin verilmez. Gerekli şartların tam olarak yerine getirilmesi gerekir.