Gelir Belgem ve Sigortam Yok, Kredi Alabilir miyim ?


SSK’sı olmayan kredi çekebilir mi ? Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi ? Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar . Sevgili arkadaşlar konunun başlığından ve ilk cümlelerinden de anlaşılacağı üzere bugün sigortasız olan kişiler kredi çekebilir mi ? Kredi çekme imkanı var ise, şartları nelerdir, gibi sorulara bu konumuzda yanıt vereceğiz.

Biliyorsunuz günümüzde banka kredileri ekonomik hayatımızın neredeyse vazgeçilmez unsurları arasında yer almaya başladı. Arabamızı yenilemeyi mi düşünüyoruz, hemen taşıt kredilerini araştırmaya başlıyoruz. Artık kira ödemekten kurtulmanın zamanı geldi deyip, hiç vakit kaybetmeden şöyle bir bankaların vermiş olduğu konut kredisi faiz oranlarına göz atmaya başlıyoruz. Evimizin mobilyalarını mı yenilemeyi düşünüyoruz, ya da güzel bir tatili hak ettik ama şu an için para yok deyip bir kenara çekilmek yerine en uygun ihtiyaç kredisi veren bankaları araştırmakta fayda var deyip, bankaların kredilerini incelemeye başlıyoruz.

Bir önceki paragrafta verilen örneklerde görüldüğü üzere ekonomik anlamda nakitte ihtiyacımız olduğunda hemen banka kredilerini incelemeye alıp, bizim için en uygun krediye başvuruyoruz. Sağ olsun, bu konu da hem kamu bankaları hem de özel bankalar kredi başvurularımıza anında cevap veriyorlar. Tabi bu krediyi bize vermek için en başta aradıkları iki kriter kredi almamız yönünde büyük bir rol oynuyor. Aynen sizinde tahmin ettiğiniz gibi bu kriterlerden biri yüksek kredi notu diğer kriter ise sigortalı çalıştığımızı ispatlayacak bir belge.

Eğer kredi notumuz yüksek ise, sigortamız var ise, gösterecek bir gelir belgemiz de var ise, bankadan talep ettiğimiz krediyi alma imkanımız oldukça yüksek. Ya peki, sigortamız yok ise, kredi çekemeyecek miyiz ? Dediğinizi görür gibiyiz. Öncelikle üzülmeyin. Sigortanız olmasa bile , kredi çekme imkanı sunan bankalar var elbette.

İster ev hanımı olun, ister öğrenci olun, ister şu an için çalışmıyor olun, isterseniz de şu an için sigortalı bir işiniz olmasın. Böyle bir durumda olanlar için kredi çekme imkanı sunan bankalar var. Tabi, bu konuda bankaların bazı kriterleri söz konusu olabiliyor.

Sigortası Olmayanlar Nasıl Kredi Çekebilir ?

⇒ Biraz öncede belirtiğimiz gibi sigortası olmayanları kredi çekmesi zor olabilir. Ama daha önce çalıştığınız yerde minimum 4 ay ile maksimum 6 ay arasında sigortalı olarak çalıştığınızı gösterecek bir belge ile kredi çekme imkanız biraz daha yüksek olur.

⇒ Kredi çekme kriterlerden birinin yüksek kredi notu olduğunu söylemiştik. Eğer daha önce bankaların sunmuş olduğu banka ürünlerinden yararlanmış ve borçlarınızı zamanında ödemiş iseniz, banka ile olan ilişkileriniz iyi ise bu kredi notunuza olumlu olarak yansıyacaktır. Bu durumda kredi çekmeniz için size artı bir avantaj sağlayacaktır.

⇒ Bizim size tavsiyemiz mümkün oldukça kredi notunuzu yüksek tutun.

⇒ Peki, daha önce hiç bir banka ürününden yararlanmadınız ya da son 5 yıldır bankalar ile mali anlamda bir ilişkiniz yok. Kredi notunuzda şuan için sıfır. Şuan için sigortanız da yok ama gel gelelim acil nakitte ihtiyacınız var. Peki, bu durumda ne yapacaksınız ?

⇒ Hemen sizlere sevineceğiniz bir haber verelim. Sigortasız, kefilsiz, belgesiz anında kredi veren bankalar mevcut. Bunlar hangi bankalar diye soracak olursanız, hemen sizlere birkaç banka ismi söyleyebiliriz.

Sigortasızlara Kredi Veren Bankalar

DenizBank Belgesiz Kredi : % 1,04 ‘ten başlayan faiz oranları ile kefilsiz, masrafsız, belgesiz kredi Denizbank’ta

Gelir Belgesiz Kredi Odeabank ‘ta : Bazı durumlarda gelir belgesi istemeyen anında kredi başvurusunda bulunabileceğiniz diğer bir banka ise Odeabank’tır.

N Kolay Kredi : İnternet Bankacılık sistemlerinden yararlanarak herhangi bir belge istemeksizin başvuru yapabileceğiniz kanallardan biri de N kolay Kredi dir.

Bunların yanı sıra SGK kaydı bulunmayan bu nedenle herhangi bir gelir belgesi olmayan kişilere kredi veren bankalar arasında Enpara.com ve CEPTEBTEB ‘i de sayabiliriz.