Günün En Uygun İhtiyaç Kredisi


Yeni bir günden herkese sevgililer. Bir önceki konumuzda ( en uygun kredi nasıl bulunur, nasıl hesaplanır ve alınır ? ) söz verdiğimiz gibi bugünkü konumuzda bugün için en uygun ihtiyaç kredisi teklifi sunan bankaların ihtiyaç kredilerini, faiz oranları karşılaştırıyoruz.

Eğer yeni bir işe girişmek üzere iseniz, kısa zamanda küçük bir tatiline çıkmayı planlıyorsanız, ya da bazı ihtiyaçlarınızı karşılamak için acil nakitte ihtiyacınız var ise, bu ve buna benzer nedenlerden dolayı ihtiyaç kredisine başvurmayı düşünüyorsanız, hemen bankanın yolunu tutmadan önce, hazır buraya kadar da gelmiş, konumuzu okuyorken, farklı bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi faiz oranlarını diğer kriterleri karşılaştırıp ondan sonra kredi başvurusunda bulunmanızı öneririz. Sonuçta kredi için cebinizden fazla para çıkmasını istemeyiz.

Sizlerinde bizimle aynı düşüncelerde olduğunuzu varsayarak, hemen vakit kaybetmeden bugün için en uygun ihtiyaç kredisi veren bankaları incelemeye başlayalım.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

İlk olarak QNB Finansbank’ın ihtiyaç kredisini inceleyelim. QNB Finansbank günde 15 TL’den başlayan taksitlerle 15 Bin TL ihtiyaç kredisi veriyor. Üstelik ilk taksiti 3 ay erteleme şansı da sunuyor. Hemen kredinin ayrıntılarını sizlerle paylaşalım. 15 bin TL ihtiyaç kredisi için 48 ay vade imkanı sunuyor. Biraz öncede belirtiğimiz gibi dilerseniz, ilk taksitinizi 3 ay erteleme imkanınız da var. Uygulanan faiz oranı ise % 1,33.

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi

İkinci banka ise, son zamanlarda cazip faiz oranlarıyla gündeme yer alan Burgan Bank var. Burgan Bank’ın ihtiyaç kredisini incelediğimiz zaman karşımıza şöyle bir tablo çıkmakta. Burgan Bank Dijital Kredisine baktığımızda 48 aya kadar vade imkanı sunduğunu faiz oranın ise % 1,38 ‘den başladığını görmekteyiz. Çekeceğiniz kredi tutarına ve vade sayısına göre faiz oranında değişiklik olduğunu görmekteyiz. Hemen örnek bir tablo oluşturalım. Diyelim ki ; 10.000 TL tutarında bir krediyi 12 ay vade ile çekmeyi düşünüyorsunuz. Bu durumda faiz oranı 1,38 olacaktır. Aynı miktardaki krediyi 48 ay vade ile çektiğiniz zaman ise faiz oranı % 1,48 olarak değişecektir.

Vakıfbank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi

Vakıfbank her yıl olduğu gibi bu yılda kuruluş yıl dönümüne özel kredi imkanları sunmaktadır. Bu sene 64. yıl dönümü için % 1,30 faiz oranları sunmakta. Tabi bu kısa bir süreliğine olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu kredi ile ilgili ayrıntı için dilerseniz, daha önce yayınlamış olduğumuz ” VakıfBank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi ” başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Halkbank Özel Sektör ve Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

Halkbank özel sektörde çalışan müşterileri için bazı ihtiyaçlarını karşılamak adına 50.000 TL ‘ye kadar ihtiyaç kredisi, 48 ay vade ile % 1,35 faiz oranı uygulayarak vermekte. Aynı şekilde kamuda çalışan müşterileri içinde aynı tutardaki ihtiyaç kredisi aynı vade aynı faiz oranıyla vermekte.

ICBC Turkey Hesaplı Kredi

Sıradaki banka ICBC Turkey . Oldukça hesaplı bir ihtiyaç kredisi verdiğini söyleyebiliriz. ICBC Turkey  % 1,35 faiz oranı uygulayarak 48 aya varan vade seçenekleri sunarak, üstüne üstlük bir de geri ödeme planını kendi ödeme koşulunuza göre ödeme imkanı sunuyor. Esnek ödeme seçenekleri de mevcut.

Ziraat Kredi Paketi

Son olarak da Ziraat Bankasının müşterilere sunmuş olduğu krediyi sizlerle paylaşalım. İster konut kredisine, ister taşıt kredisine, isterseniz de nakit kredisine ihtiyacınız olsun. İhtiyacınız için uygun avantajlı faiz oranlarını Ziraat Kredi Paketi içerisine toplayarak sizlere sunuyor. Hemen bu paketle ilgili bir örnek hesaplama tablosu oluşturalım.

Tüketici Kredisi

Kredi Tutarı : 20.000 TL

Kredi Vadesi : 48 Ay

Faiz Oranı : 1.37

Tahsis ücreti : 100 TL

Taksit Tutarı : 605,71 TL

Yıllık Maliyet Oranı  % : 21,97

Konumuzu burada noktalarken, bir sonraki konumuzda En uygun 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar inceleyeceğiz. Takipte olmanızı öneririz.