Hangi Bankadan Kredi Çekilmeli


Banka faiz oranları birbirinden ayrıdır. Ayrıca bankaların konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi gibi farklı isimlerle verdiği kredi miktarlarına uyguladığı faiz miktarı da farklıdır. Öncelikle başvuru yapacağınız krediye göre faiz oranları en uygun kredi veren bankalar için değişmektedir. Örneğin  ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz  alacağınız miktar düşük miktar olacaktır. Bunun yanında kısa vadeli olacaktır. Bu sebeple ihtiyaç kredilerinin faiz miktarı her zaman daha düşüktür. Diğer yandan taşıt kredileri de ihtiyaç kredileri kadar olasa da düşük miktarlarda çekilebilir. Bu sebeple bu kredilerin miktarları da düşüktür. Şüphesiz tüm bankalarda en yüksek faiz oranı konut kredilerine uygulanır. Konut kredileri yüklü miktarlar içerir. Ayrıca ödemesi daha uzun vadededir. Bu sebeple yüksek faizlidir.

Hangi Bankadan Kredi Çekilmeliİhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi 15 bin TL ile 30 bin TL arasında değişen tutarları içerir. Bu kredi miktarları değiştikçe vade oranı aratacağı için faiz oranı aynı kalsa bile daha yüksek tutarlarda geri ödemesi yapacağınız anlamına gelir. Bu sebeple ihtiyaç kredisi alırken en düşük faizde kredi veren bankaları bulmanızın yanı sıra vade seçenekleri bol olan bankalardan almanız gerekir.

Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi 20.000 TL ile 50.000 TL arasında değişen kredi olanakları vermektedir. Her bankanın taşıt kredisi vermek için uyguladığı politikalar birbirinden farklıdır. Taşıt kredilerinde 2. El araçlar için kredi daha düşük faizlerde verilir genellikle. Sıfır araçlar içinde düşük faiz politikası göz önünde tutulur. Çünkü sıfır araç kredisinde bankalar ek olarak araç firmaları da kredi verdiği için daha düşük faiz oranları belirlenir. İhtiyaç kredisinde olduğu gibi kredi miktarına ve vadeye göre faiz değişmektedir.taşıt kredisi

Konut Kredisi

Konut kredisinin günümüzde birçok isimle ayrılmış kredi türü vardır. Konut kredileri tüketiciye kolaylık sağlamak ve ihtiyaçları bakımından geri ödemede zorlanmaması açısından çekebileceği birçok konut kredisi türü yaratılmıştır. Konut kredileri diğer kredilere göre daha yüksek mitarlarda çekilen krediler olduğu için daha yüksek faiz oranlarının işlendiği bir kredi türüdür. Konut kredisinde faiz oranlarının hesaplanmasında vade önemli bir işlev görür. Vadeye ve kredi miktarına göre faiz değişir.

Konut Kredisi