Hibe Desteği Veren Kurum ve Kuruluşlar


İşsizlerin Yüzünü Güldürecek Hibe Desteği

Eğer şuan sizde işsizler kervanında iseniz ve bir an önce bu kervandan çıkıp, iş hayatında aktif olmayı istiyorsanız, değişik kesimlere değişik ” Hibe Desteği Veren Kurum ve Kuruluşları ” başlığı altında kaleme aldığımız bu konuyu okumanızı tavsiye ederiz.

İşsizlerin yüzünü güldürecek hibe kredileri. Eğer uzun süredir işsizseniz, işsizlik maaşı almıyorsanız, ya da işsizlikten kurtulmak için bir fikriniz var ve bu fikri hayata geçirmek için kredi desteğine ihtiyacınız varsa, işe nereden ve nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız, şu an için doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

İşsizlerin yüzünü güldürecek, iş hayatında tekrar aktif olmalarını sağlayacak hibe desteği sağlayan kurum ve kuruluşları sizler için araştırdık. Sadece işsizler değil, ev hanımlarımızdan kendi işini kurmak isteyenler için, aynı zamanda tarım, hayvancılık ve çiftçilikle uğraşan kişilere de devlet hibe kredileri ile destek oluyor.

Bir taraftan işsizlik oranın azalmasına yardımcı olmak için , bir taraftan meslek sahibi olmak için, bir taraftan aile ekonomisine yardımcı olmak isteyen hanımlarımız için devlet yardım elini uzatarak, onlara karşılıksız kredi olanağı sağlıyor. Tabi bu krediyi almak için bazı şartların bulunması gerekir. Şimdi bir taraftan hangi kurum ve kuruluşların geri ödemezsiz kredi verenlerin , bir taraftan da bu kredilerden kimlerin yararlanabileceğine bakalım.

Sektörünü Belirle , Hibe Kredisinden Yaralan

Bu krediye başvurmadan önce , hangi sektörde hizmet vereceğiniz konusunda karar vererek ilk adıma atabilirsiniz. Bizden size küçük bir tavsiye , öncelikle sırf bu krediden yararlanayım da, ne olursa olsun, düşüncesini bir kenara bırakın. Gerçekten hangi işe severek yapabileceğinizi size katacağı artıları ve eksileri iyi belirleyerek, sektörünüzü seçip, işinize karar vererek başlamanız hem zaman açısından, hem de ekonomik açısından sizin için daha iyi olur.

En Büyük Destek Kosgeb

Kendi işini kurmak isteyen, tarım ve hayvancılıkla uğraşmak isteyenlere girişimciler için farklı hibe kredileri vermektedir. Özellikle sevgili ev hanımlarına yönelikle büyük bir desteği Kosgeb ‘in büyük bir desteği olduğunu söyleyebiliriz.

Hayvancılıkla İlgili Hibe Kredileri

Eğer niyetiniz hayvancılık alanında hizmet vermek ise, bunun için karşılıksız maddi bir desteğe ihtiyacınız var ise , şu kuruluşları yakından takip etmek sizin yararınıza olacaktır.

⇒ Ziraat Bankası

⇒ KOSGEB

⇒ Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı

⇒ Kalkınma Ajansları

⇒ Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu

Bu kuruluşlar farklı dönemlerde hayvancılıkla uğraşmak isteyenler için hibe kredisi vermektedir.

Esnaflar için hibe kredisi veren kurum ve kuruluşlara baktığımızda ise, karşımıza şu kurum ve kuruluşlar çıkmakta ;

⇒ KOSGEB

⇒  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

⇒ Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü

⇒ Esnaf Kooperatifleri

Gerekli şartları uygun olduğunuz taktirde bu karşılıksız krediden yararlanabilirsiniz. Sizin açınızdan bu kurum ve kuruluşları yakın takibe almak faydalı olacaktır.

Bu arada konunun içerisinde değindiğimiz gibi hibe kredilerinde en büyük destek Kosgeb’ten gelmektir. Hemen yeri gelmişken burada küçük bir parantez açıp, Kosgeb hibe kredileri hakkında küçük bir bilgi paylaşalım. Eğer kendi işinizi bir an önce kurup, ekonomik özgürlüğünüzü ele almak istiyorsanız, bunun içinde bir miktar nakitte ihtiyacınız var ise, Kosgeb ‘in sunmuş olduğu hibe kredisinden yararlanabilirsiniz.

Edindiğimiz son haberlere göre Kosgeb yeni girişimciler desteklemek amaçlı 50 Bin liraya kadar hibe kredisi vermekte. Ayrıca yine girişimcilere destek verip, bir an önce kendi işlerini kurmaya yardımcı olmak adına 100 Bin liraya kadar , faizsiz girişimcilik kredisi vermektedir.

Eğer sizlerde bir an önce kendi işinizin sahibi olup, ekonomik özgürlüğünüzü elinize almak istiyorsanız, farklı kurum ve kuruluşların sunmuş olduğu bu imkanları değerlendirmeye alabilirsiniz.