Hisse Senedi Mi? Kripto Paralar Mı?


Son zamanlarda yatırımcıların farklı alanlara doğru yöneldiği ve birçok yatırım alanına hakim olmaya çalıştığı gözlemleniyor. Özellikle hisse senedi alımı yapan yatırımcıların aynı zamanda kripto paralara da yatırım yaptığını görmek mümkün. Tüm bunlara ilave olarak hisse senedi yatırımını bırakıp sadece kripto paraya yönelen birçok yatırımcıyı görmekte mümkündür. Bu ortamda hangi alana yöneleceğini bilmeyen yatırımcılar sürekli olarak araştırma yapmaktadır. İki farklı yatırım alanının sunduğu imkanlar birbirinden çok farklıdır. Yatırım alanlarına girmeden önce tüm bu değerlendirmelerin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir. Ayrıca piyasalar hakkında bilgi sahibi olunması çok önemli bir ayrıntıdır. Eğer kripto para veya hisse senedi yatırımında ne yapacağınızı bilmiyorsanız yön değiştirmek size kazanç sağlamaz.

 

 

 

 

 

 

KRİPTO PARALAR MI YOKSA HİSSE SENEDİ Mİ?

Kripto paralar ve hisse senedi arasında büyük bir rekabet oluşmuştur. İki farklı yatırım alanının da insanlara sunduğu imkanlar çok farklıdır. Örneğin kripto paralar kısa vadede yüksek çıkışlar yaşatırken hisse senetleri daha uzun vadeye yönelik bir alandır. Yatırımcıların tek temennisi ise kısa sürede kazanç sağlamaktır. Bu nedene kripto paralar birçok yatırımcıya cazip gelen noktalardan birisidir. Özellikle 2017 yılının başından büyük bir çıkış yakalayan ve ülkemizde de büyük bir yatırımcı kitlesini bünyesine katan kripto paraların önemli bir adım attığı biliniyor. Elde edilen son istatistiklere göre kripto para sektörünün hisse senetlerine oranla daha ön planda olduğu söylenebilir.

 

 

 

 

 

 

KRİPTO PARALAR RİSKLİ Mİ?

Kripto paralar kısa vadede yüksek kazanç elde edilmesi için uygun bir yatırım alanıdır. Kısa vadede büyük kazançlar vaad eden bu alanda kısa sürede büyük oranda kayıp yaşamakta mümkündür. Eğer kripto para sektörüne giriş yapacaksanız çok dikkatli olmanız gerekir. Sektördeki grafikleri en ince ayrıntısına kadar incelemeli ve güvenilir para birimlerine yönelmelisiniz. Bu konuda ön plana çıkan birimler bitcoin ve ethereium birimleridir. İlgili para birimleri yüksek kazanç elde edilmesine imkan tanıdığı gibi yakın takip gerektiren yatırım araçlarıdır. Bu tür noktalara yatırım yapmadan önce detaylı olarak analiz yapmayı bilmeli ve grafik yorumlama yeteneğinizi geliştirmelisiniz. Aksi takdirde kayıp yaşamanız muhtemeldir.