ICBC’den SGK Emeklilerine Çok Hesaplı Kredi


Yıllarca çalıştınız düzenli bir şekilde SGK primlerinizi ödediniz ve nihayet emekli olma zamanınız geldi. Bir taraftan yılların iş stresini, yorgunluğunu üzerinizden atmak, bir taraftan yıllardın çalışma şartlarından ve bazı nedenlerden dolayı hayalini kurup da gidemediğiniz yerleri bir an önce görmek istiyorsunuz. Tabi bunun içinde emekli olacağınız günü iple çektiniz. Ve nihayet emekli oldunuz.

Gel gelelim, emekli olmakla iş bitmiyor. Yine beklenmedik masraf ve giderlerden dolayı hayalini kurduğunuz o emekli günlerin tadını istediğiniz gibi çıkaramıyorsunuz. 🙁

Emeklilerimizin özellikle SGK emeklilerinin yüzünü güldürecek güzel bir haber var. SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi ICBC’den . Bir SGK emeklisi iseniz, ya da çevrenizde SGK’dan emekli olan yakınlarınız, dostlarınız ve arkadaşlarınız var ise bu güzel haberi vakit kaybetmeden vermelisiniz.

Biliyorsunuz ülkemizdeki emekliler pekte emeklilik döneminde rahat edemiyorlar. Bir taraftan elektrik, su, telefon, doğal gaz faturaları, bir taraftan evlendirilecek olan çocuklar derken, üstüne üstlük birde ev kira ise, kira derdi derken, elde avuçta bir şey kalmıyor. Neredeyse maaş çekildiği gibi ödemelere gidiyor.

İyi Ki Banka Kredileri Var !

Birçok bankanın emekliler için sunmuş oldukları birbirinden cazip banka kredileri sayesinde, emeklilerimizde biraz olsun, rahat nefes alıyorlar. Özellikle banka sektörüne yeni giren bankalar sayesinde farklı kesimler tarafından değerlendirilecek farklı krediler veren bankalar mevcut. Bu bankalardan biri de ICBC banka.

ICBC Kredi Faiz Oranları SGK Emeklileri İçin Düşük Faizli Kredi Veriyor.

Banka sektöründe belki ismini yeni duyduğunuz belki de daha önce duyup da çoktan hesap bile açtırdığınız ICBC SGK emeklileri için oldukça cazip krediler vermekte. Peki bu kredilere kimler başvurabilir ? Krediyi almanın şartları nelerdir ? Bu krediyi kimler alabilir ? Bu sorular çerçevesinde konuya açıklık getirelim.

Öncelikle ICBC bankın emeklilere özel hesaplı kredisinden yararlanmak isteyen emekliler, maaşlarını bu bankadan almaları gerekecektir. Maaşlarını buradan almaya başladıklarından itibaren ve krediyi almayı hak ettikten sonra kredilerini almaya başlayacaklardır.

SGK emeklilerin faydalanmaları için ICBC tarafından verilen özel hesaplı kampanyasından emekliler 100.000 TL ye kadar kredi kullanabilecekler. Faiz oranları nedir diye soracak olursanız, seçeceğiniz vadeye göre faiz oranları değişmektedir.

Diyelim ki 13 ayın altında bir vade seçtiniz. Bu durumda faiz oranı % 1.21 olarak belirlenmiş. Eğer 13 ay ile 48 ay arasında bir vade tercih ederseniz bu sefer faiz oranı % 1.12 olacaktır.