İnternette Altın Satışlarında Yüzde 100 Artış Var


İnternet üzerinden alış veriş yapma gün geçtikçe artıyor. Özellikle bugünlerde Ramazan ayı gelmeden düğün yapmak isteyenler altınlarını İnternet üzerinden almayı tercih ediyorlar. Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği ( ETİD ) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi ; ” İnternet Üzerinden Altın Satışlarında Artış Olduğunu ”  belirtti.

ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi ; Ramazan ayından önce evlilik hazırlığı içerisinde olan sevgili çiftlerin bir taraftan evleri için mobilya seçimlerini bir taraftan da düğünde takılacak olan altınları, İnternet üzerinden sipariş vermeyi tercih ettiklerini belirti.

İnternet üzerinden altın satışları konusunun detayına girmeden önce evlilik hazırlığı içerisinde olan sevgili çiftlerimize şimdiden kolay gelsin. Evlenecek olan çiftlerimize bir ömür mutluluklar dileriz. Mutluluk dileklerimizi de ilettikten sonra şu an itibarıyla konumuzun ayrıntılarına geçiyoruz.

Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi ;  Türkiye ‘de e -ticaret potansiyeli ile yapılan çalışmaları göz önüne alıp, durumları değerlendirerek şu açıklamalarda bulundu. 2018 yılının ilk üç ayına baktığımıza Ocak ve Şubat aylarında biraz durgunlaşan e – ticaretin, Mart ayından itibaren bu durgunluğu geride bırakıp, hareketlenmeye başladığını belirtti.

ETİD Yönetim Kurulu Başkanı sözlerine şu şekilde devam etti. Altın kurunun etkisi ile Ocak ve Şubat Aylarında durgun bir seyir izleyen altın satışları, Mart ayının gelmesiyle ve düğün sezonunun yavaş yavaş açılmasıyla birlikte altın satışlarında bir hareketlenmenin olduğunu sözlerine ekledi. Nisan ayına baktığımızda ise bu olumlu hareketlenmenin devam ettiğini önümüzdeki günlerde daha da iyi olacağında sinyallerini verdi.

Biliyorsunuz Mayıs ayında Ramazan ayı başlıyor. Düğünü Ramazan ayından önce yapmayı planlayanlar, bu dönemlerde ev düzmek için mobilya ürünlerine, düğünde takılacak olan altın modellerine ve fiyatlarına bakılıp, satın alma işlemlerinin hızlandığını belirtti.

Neden İnternet üzerinden altın alışlarında hızlı bir hareketlenme olduğu diye bir baktığımızda karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor. Taksitli altın satışların olması , ayrıca e – ticaret üzerinden vade farksız taksitle satış yapan üyelerin olması, ticareti canlandırıp, hızlı bir trafik olmasına zemin hazırladığını söyleyebiliriz.

Sene Sonunda % 30 Büyümenin Altına İnmeyeceğiz

ETİD Başkanı ; konuşmasında e – ticaret alanında olumlu mesajlar vermeye devam etti. Verdiği mesajları şu şekilde aktarabiliriz. Öncelikle 2018 yılın ilk çeyreğinde e -ticaret büyümesinin devam ettiğine dikkat çekti. Tıpkı geçen sene olduğu gibi bu senede büyümeye devam eden e -ticaret , bu Ramazan ayında da büyümeye etkisi olacağını söyledi. Bu yılın sonunda yüzde 30 ‘un altına inmeyeceklerini düşündüğünü dile getirdi.

Artık Kredi Kartı Olmayanlarda Rahatlıkla Alış Veriş Yapabiliyorlar

Biliyorsunuz artık kredi kartı olmayanlarda TC Kimlik Numaralarını girerek banka kredisi anında çekip , ürün alış verişinde bulunabiliyorlar. Pazarda ödeme modeli olarak uygulanan bu sistem online tüketici kredi ödeme şeklinin oturduğunun bir örneğidir.

Elektronik Ticaret İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi , sözlerini şu şekilde tamamladı. Şu an için toplam hacmin % 1,15 ‘ini online tüketici kredisi kullanılarak alış verişin yapıldığı belirtti.

İnternet üzerinden altın satışı ve e – ticaret hakkındaki konumuzu burada sonlandırırken, 28 Nisan 2018 Cumartesi saat : 09. 15 itibarıyla çeyrek altın fiyatlarına da bir göz atalım. Çeyrek Altın Alış : 275,40 TL Çeyrek Altın Satış : 281,63 TL

Sevgili okurlarımız ekonomi alanındaki son gelişmeleri, borsa ve altın piyasasındaki son durumları, finans ve kredi hakkında bilgileri ilk siz öğrenmek isterseniz sitemize abone olup, sıcağı sıcağına bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca finans ve krediler hakkında bilgileri öğrenmek için bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz. Sosyal medyadan ulaşmak isteyenler @finanskredileri den ulaşabilirsiniz.

Diğer finans ve kredileri haberleri için BURAYI tıklayabilirsiniz.