İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


En uygun ihtiyaç kredisi, İpotekli ihtiyaç kredisi , ipotekli krediye nasıl başvurulur ? İpotekli ihtiyaç kredisi hakkında aklınızdaki tüm sorulara bu konumuzda yanıt bulabilirsiniz.

Sevgili okurlarımız şimdi ; ipotekli ihtiyaç kredisinin ne olduğu, hangi bankaların bu krediyi verdiği, gerekli evrakların neler olduğunu adım adım inceleyelim. İlk adım olarak ipotekli kredinin ne olduğunu tanımlayarak atalım.

İpotekli Kredi ; bireysel bir kredi türüdür. Göstereceğimiz herhangi bir teminat karşılığında bankaların gerçek kişilere sunduğu bir kredi türüdür. Genel büyük meblağlarda bir ihtiyaç kredisine başvurduğumuzda bankalar ya da finansal kuruluşlar bizden teminat göstereceğimiz bir mal varlığı isteyebilirler. Eğer ipotekli bir ihtiyaç kredisinde başvuruda bulunacak isek, bu kredi karşısında ev, arsa, iş yeri ya da arabamızı ipotek olarak gösterebiliriz.

İpotekli Krediye Kimler Başvurabilir

√ Konunun girişinde de belirtiğimiz gibi ipotekli ihtiyaç kredisine gerçek kişiler başvurabilir.

√ Bu krediye başvuracak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerek.

√ Kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu ve çalışma geçmişi yeterli olması gerekir.

√ Belgelenebilen bir gelirinizin olması gerek.

√ Alacağınız kredi miktarının, taksiti ev halkının aylık gelir ortalamasının % 50 ‘sini geçmemesi gerekir.

√ Kullanacağınız krediye karşı teminat olarak ev – iş yeri ya da arabanızı gösterebilirsiniz.

Bu arada bankadan bankaya göre başvuru kriterlerinde değişiklik söz konusu olabilir. Ama ortak nokta olarak yukarıda saydıklarımızda geçerlidir.

İpotekli İhtiyaç Kredisini Kullanmak İçin Gerekli Belgeler

Birazdan aşağıda madde madde sayacağımız ipotekli ihtiyaç kredisi için gerekli evraklar bankadan bankaya değişse de, temelde istenilen belgeler arasında bu sayacaklarımızda yer almakta.

√ Nüfus cüzdanın aslı ve fotokopisi ( Ehliyet ve pasaporta olabilir )

√ İkametgah belgesi

√ İpotek alınacak gayrimenkulün tapusu

√ Gelir durumunu gösteren belge

İpotekli İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur ?

İpotekli kredisine nasıl başvurabilirim, diye soracak olursanız, hemen hangi kanalları kullanarak başvuru yapabileceğinizi söyleyelim. Dilerseniz krediyi almak istediğiniz bankaya şahsen başvurarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Dilerseniz başvuru yapacağınız bankanın internet sitesinde girerek yapabilirsiniz .

Sıra geldi ipotekli kredisi veren bankalara.

İpotekli İhtiyaç Kredisi – Burgan Bank

İlk bankamız Burgan Bank. Burgan Bank evinizi ya da iş yerinizi teminat göstermeniz karşısında sizlere 500.000 TL kadar ipotekli ihtiyaç kredisi kredisi sunmakta. Bu krediden yararlanmanız için tabi bankanın bir takım şartları var. Aradığı şartları şu şekilde sıralayabiliriz.

⇒ Öncelikle gayrimenkulün kendi üzerinizde olması gerekir.

⇒ Göstereceğiniz gayrimenkulün son 5 yıl içerisinde aile içi satışı söz konusu olmaması gerekir.

Tabi bunun dışında başka şartlarda söz konusu. Bunun için bankanın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ise ; şu an için şu şekilde 75.000 TL kredi tutarını 12 ay vade ile almayı düşünüyorsanız, faiz oranı % 1, 52 , aylık taksit tutarı 6.885 TL olacaktır. Yine aynı kredi tutarını bu sefer 48 ay vade ile almayı düşünürseniz, faiz oranı sabit kalmakla birlikte ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 2.213 TL olarak belirlenecektir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi – Akbank

Sıradaki bankamız Akbank. Hemen vakit kaybetmeden Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını inceleyelim. Diyelim ki 100.000 TL tutarında bir kredi çekmeyi düşünüyorsunuz. Bu kredi tutarını 12 ay vade ile almayı düşünürseniz  banka %1,51 faiz oranı uyguluyor. Taksit 9.347,12 TL olacaktır. Eğer bu krediyi 48 ay vade ile almayı düşünüyorsanız da bu sefer faiz oranı % 1,49 olup, ödeyeceğiniz taksit tutarı ise, 3.121,15 TL olacaktır.

İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi – Vakıfbank

Diğer bir bankamız ise Vakıfbank. Vakıfbank ‘ta müşterilerinin yüksek tutardaki ihtiyaç kredilerini karşılamak adına sahip oldukları herhangi bir gayrimenkulü teminat göstermek kaydıyla uzun vadelerde ödeyebilecekleri kredi vermekte.

120 Ay Vadeli  İpotek Teminatlı Kredisi  QNB Finansbank’da 

Eğer işinizi büyütmeyi düşünüyorsanız ve bunun içinde yüklü bir miktarda paraya ihtiyacınız var ise, bu krediyi size QNB Finansbank verebilir.1.000.000 TL ye kadar krediyi 120 ay vadeli almak için öncelikle teminat gösterebileceğiniz bir evinizin, iş yerinizin ya da arsanızın olması gerekir. Eğer 120 Ay Vade İpotek Teminatlı Ticari Kredisine başvurmayı düşünüyorsanız, size en yakın QNB Finansbank şubesine uğrayarak kredi hakkında detaylı bir bilgi alıp, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.