İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar


İşsizler Kredi Kartı Alabilir mi ? İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar , Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar . Sevgili okurlarımız konumuzun ilk cümlesinden da anlaşılacağı üzere işsizlere kredi kartı veren bankaları üzerinde duracağız.

Şu an için işsizler grubunda yer alan kişiler kredi kartı alabilir mi ? Eğer alabiliyorsa, koşulları nelerdir, her banka işsizlere ve çalışmayanlara kredi kartı veriyor mu ? Son günlerde bu ve buna benzer sorularla karşılaşıyoruz. Şimdi soruların cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

İşsizler için kredi kartı konusuna geçmeden önce küçük bir hatırlatma yapalım. Biliyorsunuz yakın bir zamanda işsizler kredi çekebilir mi, konusunu işlemek için sizlerin bilgisine ” İşsizlere Kredi Veren Bankalar ” başlığı altında işsizlerin ve çalışmayanların nasıl kredi alabileceği konusu üzerinde durmuştu. Eğer aramızda bu durumda olup, kredi çekmeyi düşüneniz var ise dilerlerse bu konumuza göz atabilirler.

Şimdi gelelim, kredi kartı meselesine. Biliyorsunuz kredi kartları günlük alış verişlerimizde nakit yerine tercih ettiğimiz güvenli bir ödeme aracı olarak cüzdanlarımızdaki yerlerini almışlardır. Neredeyse bir zamanlar bir sakız ve bir ekmek için bile nakit yerine kredi kartını kullanmayı tercih eder hale geldik. Yani anlayacağınız kredi kartları ekonomik hayatımızın vazgeçilmez ödeme araçlarından biri oldu.

Peki, ekonomik hayatımızın içinde bu kadar yer alan bu kredi kartlarını isteyen herkes alabilir mi ? Eğer bankaların belirlemiş oldukları kriterlere uygunsanız rahatlıkla kredi kartı alabiliyorsunuz. Ya peki, herhangi bir gelir belgem yok ise, ya da şu an için çalışmıyorsam, işsiz olduğum halde kredi kartı alabilir miyim ? Diye soracak olursanız, yine sizlere ilk etapta şunu söyleriz. Bankaların belirlemiş olduğu kriterlere uygunsanız, kredi kartı alabilirsiniz.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kartı Alabilirsiniz

Artık günümüzde birçok banka gelir belgesi olmadan kredi kartı vermektedir. Hemen gelir belgesiz olmadan kredi kartı veren bankaların hangilerinin olduğuna bir bakalım.

√ Akbank

√ Odeabank

√ QNB Finansbank

√ Garanti Bankası

√ ING Bank

√ İş Bankası

√ DenizBank

√ Anadolu Bank

√ Burgan Bank

Bu noktada küçük bir dipnot düşmekte fayda görüyoruz. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasında özel bankaların bu konuda daha ılıman yaklaştığını söyleyebiliriz.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı

Birde şöyle bir durum var. Bazı çalışanların SSK ya da herhangi bir sigortası bulunamayabiliyor. Eğer sizde de böyle bir durum var ise sigortasız çalışanlarda da kredi kartı veren bankaların olduğunu hatırlatmak isteriz. Burada önemli olan kriterleri şu şekilde belirleyebiliriz. Eğer bir yerde sigortasız çalışıyorsanız ve kredi kartına başvurmayı düşünüyorsanız ilk etapta bankalardan mümkün oldukça düşük limitlerde bir kredi kartı başvurusunda bulunun. Sonra ödemelerinizi düzenli yapıp, bankaya bir güven verirseniz, ilerleyen zamanlarda kredi kartınızın limitini dilerseniz yükseltebilirsiniz.

Sigortasız çalışanlara kredi kartı veren bankalar arasında şunları sayabiliriz. Türkiye İş Bankası ‘nın Maksimum Kartına , Garanti Bankası ‘nın Bonus Kredi Kartına , Akbank ‘ın Axess Kartına dilerseniz başvurabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvuruları

Şimdide bu kredi kartlarına hangi kanallardan başvurabileceğiniz konusuna değinelim. Hemen hemen tüm bankaların kredi kartına başvurmak için sms, web sitesi üzerinden, dijital bankacılık sisteminden, telefon bankacılık üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunların dışında dilerseniz bizzat banka şubelerinde uğrayarak kredi kartı başvurusu talebinde bulunabilirsiniz.

Konuyu bitirmeden önce tekrar bir hatırlama yapmakta fayda var. İster işsiz olun, ister sigortanız olmasın, isterseniz de çalıştığınız halde gösterebileceğiniz bir gelir belgeniz yok ise, bankalara kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz zaman ilk etap de düşük limitlerde bulunun. Ödemelerinizi düzenli yapın.