Katar Havayolları 7 Bin 500 Lira Başlangıç Maaşıyla Türk Personel İşe Alacak


İş arayanların yüzünü güldürecek şahane bir haberimiz var ! 7 Bin 500 lira ile bir işe başlamaya ne dersiniz ? Şu an bu satırları okuyan kişilerin yüzünde şaşkın bir ifade, acaba yanlış mı okuyorum, dercesine bir bakış oluştuğunu görür gibiyiz.

Hemen söyleyelim, ne başlığı ne de ilk cümleleri yanlış okumadınız . Katar Havayolları artan uçuş ekip ihtiyacını karşılamak adına pilot ve kabin görevlisi aradığını açıkladı. 29 Nisan ‘da İstanbul’da yapılması düşünülen kabin görevlisi olmayı düşünenler arasından şartlara uyan kişileri ilk etap da yaklaşık 7 Bin 500 TL maaş verilmesi düşünüyor.

Bu haber ile yakından ilgilenenler için hemen konun detaylarını paylaşıyoruz.

Son günlerde Türkiye – Katar arasındaki olumlu sıcak gelişmeler sonucunda Katar Hava Yollarının daha fazla Türk uçuş ekibinin bulundurulmasına zemin hazırladı.29 Nisan ‘da İstanbul ‘da yapılacak olan başvurular sonucunda uygun görülen kişiler ilerleyen günlerde Katar Hava Yolu şirketinde geniş gövdeli uçaklardan sorumlu olduğu andan itibaren 15 Bin lira ile işe başlayabileceklerini belirti.

Oldukça yüksek bir maaşla işe başlayacak olanlar aynı zamanda Katar’ın Başkenti Doha ‘da ortak kullanımlı eşyalı daire de verilmekte.

Katar Hava yolları büyüyen filosuna paralel olarak daha öncede dünya genelinde pilot ve kabin görevlisi aradığını belirtmişti.  Şimdide 29 Nisan ‘da İstanbul’da kabin personeli alımının olacağını belirtti.

DOHA DA EŞYALI DAİRE DE TAHSİS EDECEKLER

Bir taraftan oldukça yüksek bir maaş, bir taraftan kalabileceğiniz dayalı döşeli bir daire ile yeni işinizle birlikte ayağınız yerden kesilecek. Eğer bu fırsatı kaçırmak istemiyorsanız, en kısa zamanda gerekli evraklarınızı hazırlayıp, başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli evraklar nelerdir, diye soracak olursanız, hemen evrakları da sayalım. Güncel bir CV’nizi hazırlayın. Pasaportunuzun fotokopisini ve eğitim sertifikanızı da yanınıza almayı unutmayın.

Katar Hava Yolu Personel Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Yeri

Bu işi kaçırmak istemeyen gençlerimiz için hemen başvurunun nerede, ne zaman yapılacağını, başvuru şartlarının neler olduğunu da söyleyelim.

Katar Havayolları Kabin Ekibi İşe Alımı ; 29 Nisan ‘da İstanbul Crowne Plaza ‘da saat : 09.00 ile 17.00 arasında gerçekleşecektir.

Katar Hava yolları Kabin Ekibi Personel Alımında Aranan Şartlar ise ;

√ 21 yaşında olmak

√ En az lise mezunu olmak

√ İyi derecede İngilizce konuşup, yazıyor olmanız gerekiyor.

Bu şartları sağlıyorsanız, başvuru sonucunda işe alındığınız taktirde öncelikle 6 aylık bir deneme süreniz olacaktır. Altı ay deneme süresi bittiğinde ise vergisiz ( 1500 Euro ) 7 Bin 500 TL ‘den işe başlama imkanınız olacaktır.

İşe alınıp, deneme süresini de geçirdikten sonra uçuş saatiniz artıkça maaşınızda artışta söz konusu olacaktır. Başvurunuz kabul ettiğiniz taktirde yeni bir şehrin kapıları da sizlere açılmış olacak ve Doha ‘da yaşamaya başlayacaksınız. Eğer geniş gövdeli uçaklardan sorumlu olursanız da maaşınız 15 Bin lira geçme şansı da var.

6 Ay Deneme Sözleşmesi

Biraz öncede belirtiğimiz gibi işe kabul edildiğiniz taktirde altı aylık bir deneme süreniz olacak. Bu deneme süresi içerisinde şöyle bir sözleşme söz konusu. İlk etapta başvurunuz kabul edilir edilmez sizleri ilk eğitim kursuna alıyorlar. Bu ilk eğitim kursunu tamamladıktan sonra 3 yıllık bir süre için 6 aylık bir deneme süresi ile birlikte sizinle sabit süreli  bir sözleşme imzalanacaktır. 80 ile 100 saat arasında uçuş yapabilme imkanınız var.

Altı aylık demene süreci içerisinde maaşınız ortalama olarak 733 EURO olacaktır. Deneme süresini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra ilk altı aydan sonra temel maaşınız ekonomi sınıfında yapacaklar için 1500 EURO olması bekleniyor. Uçuş seferleriniz artıkça maaşınızda da artış söz konusu olacaktır. İlerleyen dönemlerde ise yapacağınız görevler baz alınarak maaşınız 2700 Euro ‘ a kadar da çıkma imkanı var.