Kobi İş Geliştirme Kredisi – Halkbank


Kendi işiniz mi kurmak istiyorsunuz ? İşinizi geliştirmek mi istiyorsunuz ? Kendi işinin patronu olmak isteyenler , mevcut işini geliştirip, büyütmek isteyenler KOBİ’lerin yüzünü güldürecek kredi Halbank‘ta .

Halkbank KOBİ İş Geliştirme Kredisi ile işinizi kısa sürede kurmak ve geliştirmek isterseniz, bu konumuza göz atmak sizin faydanıza olacaktır. Sözü daha fazla uzatmadan işini geliştirmek isteyen KOBİ’lere desteğini esirgemeyen Halkbank’ın bu kredisi ile ilgili ayrıntıları hemen paylaşıyoruz.

İşini Geliştirmek İsteyen KOBİ’lere , Halkbank’tan KOBİ İş Geliştirme Kredisi

İş Geliştirme Kredisi Nedir ?

Kredinin adından anlaşılacağı üzere, işlerini büyütmeyi düşünen Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere sağlanan bir kredi türüdür. Tanımı biraz daha açacak olursak ; Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmecilerin işlerinin kısa sürede büyütmelerine ve geliştirmelerine destek olmak , ekonomi hayatına yeni iş imkanları oluşturabilmek , iş kapasitelerini artırmaya teşvik etmek amacıyla, bankaların, KOBİ ‘lere sundukları krediye KOBİ İş Geliştirme Kredisi denir.

KOBİ İş Geliştirme Kredisinde Amaç ;

√ KOBİ’lerin işlerini geliştirmelerine yardımcı olmak

√ Emin adımlarla hızlı bir şekilde büyümelerine destek olmak

√ İş hayatında verimliliği artırmayı sağlamak

√ Rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltecek projelere ve faaliyetlere destek olmak.

İndirimli Faiz Oranlı KOBİ İş Geliştirme Kredisi İle KOBİ’lere şu alanlarda finansman destek sağlanmaktadır.

⇒ KOBİ’lerin iş yerlerinin reklamını oluşturacak unsurlar arasında yer alan patent , marka , ambalaj ve reklam gibi harcamalarına yardımcı olmak adına finansman destek sağlanıyor.

⇒ Yaptığınız işle ilgili yeni bir ürün tasarımı için ya da mevcut ürününüzü yenileyip geliştirmek adına bu krediden yararlanabilirsiniz.

⇒ Reklam ve ürün geliştirmenin dışında ARGE giderleriniz için , işçilik ve enerji gibi harcamalarınızda bu finansman destekten yararlanabilirsiniz.

⇒ Daha fazla kitleye ulaşmak için şube ağınızı genişletmek mi istiyorsunuz, yeni açacağınız şubeleriniz oluşabilecek tadilat, dekorasyon vb gibi giderler için nakitte mi ihtiyacınız var ? Açacağınız yeni şubeniz için nakit ihtiyacınızı karşılamak adına bu krediden yararlanabilirsiniz.

⇒ Biliyorsunuz günümüzde internet üzerinden satış yapmak gün geçtikçe büyüyor. Eğer sizde işiniz için e – ticaret sitesi kurmayı, kuracağınız site için reklam ve danışmanlık gideriniz için finansman desteği için bu krediden yararlanabilirsiniz.

⇒ İşleri büyütmenin ve geliştirmenin yollarından biri de hem yurt içinde hem de yurt dışında pazar payında yer almak gerek. Bunun içinde iyi bir tanıtım şart ve aynı zamanda pazarlama faaliyetlerini de geliştirmek gerekir. Bu anlamda yurt içinde ve yurt dışındaki fuarlara katılmak faydalı olur. Eğer yurt içi ve yurt dışı düzenlenen fuarlara katılmak isteyen fuar katılım giderlerine yardımcı olmak için Halkbank’ın sunmuş olduğu İş Geliştirme Kredisinden yararlanabilirsiniz.

⇒ İşi büyütmek için eğitim ve işin uzmanı kişilerine danışmanlıkta önemli. Tabi bunun içinde bir bütçe ayırmak gerekli, dediğinizi duyar gibiyiz. Eğitim ve danışmanlık giderleriniz içinde bu kredi hizmetinizde.

Yukarıda da madde madde açıklamaya çalıştığımız durumdan da anlaşılacağı üzere işinizi geliştirmek ve daha fazla kitlere ulaşmak için gerekli finansman desteği sağlamak için Halkbank’ın KOBİ’lere sunmuş olduğu İndirimli Faiz Oranlı KOBİ İş Geliştirme Kredisinden yararlanabilirsiniz.

KOBİ İş Geliştirme Kredisi Özellikleri

Bu kredide de kredi limitini ; proje bazında KOBİ’lerin ihtiyaçları ve kredi ihtiyaçları göz önüne alınarak, kredi limiti belirlenmektedir.

Bu kredinin vadesi ne kadardır, diye sorduğumuzda şu yanıttı alıyoruz. 1 yıla varan süre ile anapara ödemezsiz dönem olmak üzere toplam 60 aya varan vade imkanları sunulmaktadır.

Kredi türüne baktığımızda ise ; aylık eşit taksitli ödeme imkanı ya da üç ayda bir eşit taksit imkanın sunulduğunu görmekteyiz.