Konut Kredisi Faiz Hesaplama (100.000 TL)


Birçok vatandaş ev sahibi olmak istediği anda elinde yeteri kadar nakit bulunmadığı süreçte bankalara başvuru yapmaktadır. Kişinin kredi notun bağlı olarak çıkarılan kredi miktarı kısa süre teslim edilmektedir. Eğer kredi notunuz ve gelir düzeyiniz 100 bin TL’lik bir kredi için yeterliyse sizin için bir ödeme planı hazırlanır. Ödeme planı gelir düzeyine bağlı olarak belirli periyotlara bölünebilmektedir. Geri ödeme seçeneği için 3 yıl, 5 yıl veya 10 yıl olmak kaydıyla ne kadarlık bir süre isterseniz ona göre uygulama yapılabilir. Akbank’ın sunmuş olduğu kredi seçeneklerinde ise alternatif teklifler daima yer almaktadır. Bu tür teklifleri değerlendirerek siz de kısa süre içerisinde konut kredisi çekebilir ve geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

AKBANK’TAN KREDİ ÇEKMEK

Konut kredisi için en iyi teklifleri sunan bankalardan birisi olan Akbank’ın en iyi fiaiz oranı %2,70’tir. Faiz oranı güncel rakamlara sahiptir. Yani bugün Akbank’tan konut kredisi çekmek isteyenler bu faiz oranı üzerinden işlem yapar. Faiz oranının sabit olması ödeme planlarında da kolaylık sağlamaktadır. Ne kadar uzun vadeli bir plan yapılırsa yapılsın sabit faiz oranı kişiyi çok fazla etkilemeyecektir. Fakat uzun vadede geri ödeme yapılacağı takdirde ana paranın üzerine daha fazla yük biner. Bu nedenle çekilen kredilerin daha kısa vadede ödemesi yapılmalıdır. Özellikle 100 bin TL gibi bir konut kredisi çekiliyorsa bu konuda önceden bilgi sahibi olmak avantaj sağlayacaktır.

AKBANK KREDİ FAİZLERİ

Akbank’tan çekilen krediler için belirli bir faiz oranı uygulanmaktadır. Daha önce belirttiğimiz aylık %2,70 faiz oranı ile birlikte kredi tutarlarına belirli bir ödeme ve maliyet oranı yansıtılmaktadır.

Toplam 100 bin TL’lik kredi için;

Vade En İyi Faiz Oranı Aylık Taksit
3 Yıl %2.70 4.378 TL
5 Yıl %2.70 3.384 TL
10 Yıl %2.70 2.815 TL

Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi çekilen kredilerin ne kadar süre ile geri ödemesinin yapılacağına yönelik bir veri paylaşılmıştır. Akbank kredilerinde bu tablolar birebir uygulanan rakamları temsil eder. Kredi çekmek isteyen vatandaşların bu konuda bir ön bilgiye sahip olması ve yetkili birime giderek kredi tutarları ile ilgili bilgi talep etmesi mümkündür.