Nefes Kredisi Veren Bankalar 2018


Merhaba sevgili okurlarımız. Hatırlayacağınız üzere bir önceki konumuzda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin KOBİ‘lere finans desteği için hazırlamış oldukları Nefes Kredisi projesinden bahsetmiştik. TOBB ile anlaşmalı bankalar arasında yapılan iş birliği ile 2 Nisan 2018 itibarıyla başvuruların başladığını söylemiştik.

Nefes Kredisi nedir, kimler başvurabilir, başvuru şartları nelerdir, gibi sorularına bir önceki konumuz olan ” Girişimci Kobi’lere Nefes Kredisi ” nde ele almıştır. İsterseniz bu konumuzdan sonra bu konuya göz atabilir, Nefes Kredisi hakkına bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bugünkü konumuzda ise hangi bankaların Kobi’lere Nefes Kredisi verdiğini, bankaların bu krediyi vermek için şartlarının neler olduğunu sizlerle paylaşacağız.

Sizlerinde bildiği gibi geçen yıl uygulamaya başlanan bu proje sayesinde birçok Kobi bu krediden yararlanarak, finansal açıdan biraz olsun, rahat nefes aldıklar. Kobi’lerden gelen büyük talepler doğrultusunda bu yılda bu kredi projesi devreye girdi.

Kısaca Nefes Kredisini bir hatırlayalım.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ile bazı bankalar ile yapılan iş birliği sonucunda Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ ) düşük faizli krediler sağlanarak, Kobi’lerin ekonomi açısından daha verimli olmalarına, işlerini büyütmelerine yardımcı olan bir kredidir. Bu sene Nefes Kredisi kapsamında Kobi’lere % 0,99 aylık faiz / kâr payı , 6 ayı geri ödemesiz 18 ay vadeli , 200 Bin liraya kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Kısaca bu şekilde hatırlatmamız yaptıktan sonra gelelim, bu bankaların hangilerinin olduklarını öğrenmeye.

Nefes Kredisi Veren Bankalar

Girişimci Kobi’lerimize Güçlü Bir Ses % 0,99 Faiz Oranıyla Ziraat’ten Nefes ! Ziraat Bankası Nefes Kredisi

İlk banka olarak Ziraat Bankasına konuk oluyoruz. Ziraat Bankası girişimci Kobi’lere destek olmak için uygun faizli teminat destekli Nefes Kredisi vermekte.

Ziraat Bankası Nefes Kredisinin Özellikleri

⇒ Ziraat Bankasının bu kredisinden yararlanmak için öncelikle KOBİ olmanız ve TOBB bağlı odalar birine üye olmanız gerekir.

⇒ Bu krediden ayrıca Ticaret Borsası , Ticaret ve Sanayi Odası , Deniz Ticaret Odası , Sanayi Odası, Ticaret Odası üyesi olanlar

⇒ Yurt içinde faaliyet gösteren kooperatif, eczane , döviz büfesi, emlakçı , faktöring şirketleri

⇒ Verilecek kredi limiti , işletmenizin bağlı olduğu odalar için belirlenmiş olan azami limitte göre belirlenmektedir.

⇒ Bu krediye başvurmak için öncelikle bağlı olduğunuz borsa ya da odadan Ziraat Bankası – TOBB Nefes Kredisi ifadesi bulunan belge almanız gerekir.

⇒ Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra size en yakın Ziraat Bankası Şubesine uğrayıp, kredi için başvuru yapabilirsiniz.

KOBİ’ler Deniz’de Nefes Alıyor ! TOBB DenizBank Nefes Kredisi

İkinci banka olarak DenizBank’a konuk oluyoruz. Hem projenin bir parçası hem de Kobi’lere destek vermek açısından DenizBank’ta aylık 0,99 faiz oranlı kredi imkanı sunmakta. 200.000 TL ‘ye kadar nakit için aylık 0,99 faiz oranları ile bu krediden yararlanmak için size en yakın DenizBank şubesine uğrayıp, bu kredi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olup, dilerseniz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

KOBİ ‘lere Özel Nefes Kredisi Halkbank‘tan

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere finansal destek amaçlı hazırlanmış olan Nefes Kredisine destek veren diğer bir banka ise Halkbank’tır. 6 ay anapara ödemesiz dönem, 18 ay vade ile %0,99 faiz oranı ile bu krediden yararlanmak için en kısa zamanda Halkbank şubesine uğrayabilirsiniz.

Vakıfbank Nefes Kredisi

Vakıfbank bir kez daha Kobi’lerinin yanında olduğunu göstermek adına 200.000 TL kadar krediyi %0,99 gibi düşük faiz oranıyla 6 ay anapara geri ödemesiz olacak şekilde 18 ay vade ile Kobi’lerine Nefes Kredisi veriyor. Eğer sizlerde finansal açıdan biraz olsun derin bir nefes almak, işleri biraz daha büyütmeyi düşünüyorsanız, bu krediden yararlanmak için size en yakın Vakıfbank şubesine uğramayı unutmayın .