Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar


Üniversite öğrencilerine yönelik en uygun kredi kartı veren bankalar. 18 yaşını doldurmuş aynı zamanda bir üniversite öğrencisi iseniz, kredi kartına da başvurmayı düşünüyorsanız, sizin için en avantajlı kredi kartına başvurmak için bu konumuza göz atmanızı öneririz.

Üniversite öğrenci olamanın hem olumlu, hem de olumsuz yanları var. Öncelikle üniversiteye adımınızı atar atmaz gelecekte yapmayı düşündüğünüz meslek için ilk adımı atmış oluyorsunuz. Bir taraftan okuduğunuz şehri keşfederken, bir taraftan da yeni çevreler ediniyorsunuz.

Olumsuz yönüne baktığımızda ise bir taraftan aile ve sevdiklerinizin özlemi, bir taraftan da maddi sıkıntılar dönem dönem çekebiliyorsunuz. Her kesimde olduğu gibi , öğrenci kesiminde de nakit sıkıntısını biraz olsun azaltma için kredi kartına ihtiyaç duyabiliyorlar.

Bizde geleceğimizin gençleri olan sevgili üniversiteli öğrencilerimize kredi kartı konusunda yardımcı olmak adına üniversite öğrencilerine sunulan düşük faiz oranlı uzun vadeli kredi kartlarını araştırdık. Bakalım, hangi banka ya da bankalar üniversiteli öğrenciler için sundukları kredi kartlar nelermiş.

Üniversiteli Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

İş’te Üniversiteli – İş Bankası

İş Bankası , üniversiteli öğrenciler için İş’te Üniversiteli Kredi Kartı veriyor. Bu karttan yararlanmak için şartlar nelerdir, diye sorduğumuzda şu şartlarla karşılaşıyoruz.

⇒ Öncelikle 18 yaşını doldurmuş üniversiteli öğrenciler ve lisansüstü eğitim sürdürenler bu kredi kartına başvurabiliyorlar.

⇒ Bu kartla birlikte Maximum kartının sunmuş olduğu tüm avantaj ve fırsatlardan yararlanabiliyorlar.

⇒ Bir taraftan harcama yapıp, bir taraftan MaxiPuan kazanabilirsiniz.

⇒ Bazı markalarda indirimli alışveriş yapma şansınız var.

⇒ İş Bankasının üniversiteli öğrencilere sunmuş oldukları İş’te Üniversiteli kredi kartına başvurmak için nüfus cüzdanınız ve öğrenci belgenizin olması yeterli.

⇒ Bu arada bu kart için  ilk iki yıl kart ücreti ödemiyorsunuz .

√ ÜniversiTEB Bonus Card

Üniversite öğrencilerin yüzünü güldürecek kredi kartı TEB’ ten geliyor. Üstelik bu kartta bedava alışveriş yapma imkanınız da var. Nasıl mı ? Bu kartla yapacağınız tüm alış verişlerinizde bonus kazanabilirsiniz. Sonra kazanacağınız bu bonusları , bonus üye iş yerlerinde yapacağınız alış verişlerde kullanabilirsiniz. Eğer bu kartı tercih etmeyi düşünüyorsanız, TEB ‘in web sitesine girip, TEB Bonus Card Başvurusuna ulaşarak formu doldurabilirsiniz. Kart başvurusunda bulunurken ürün bölümünü UniversiTEB Bonus Card olarak ayarlamayı unutmayın.

√ Bankkart Genç – Ziraat Bankası

Hem banka kartı olarak hem de kredi kartı olarak kullanabileceğiniz bir kart arıyorsanız, Ziraat Bankasının sunmuş olduğu Bankkart Genç kartını düşünebilirsiniz. Hemen öğrencinin dostu olan Bankkart Genç kredi kartının özelliklerine de kısaca bir değinelim.

⇒ Bu kart ücretsizdir.

⇒ Biliyorsunuz bu kartı hem banka kartı olarak, hem de kredi kartı olarak kullanabiliyorsunuz. Bu kartın kredi kartı özelliği ile kredi kartı özelliği ile günün istediğiniz herhangi bir saatinde nakit avans çekme imkanınız var.

⇒ Eğer kartınızın kredi kartı bölümü aktif ise 90 TL ve altındaki alış verişlerinizde işlemleri temasız olarak çekebilirsiniz.

√ Axess exi26 Yeter Sana !

Akbank, sevgili üniversiteliler için kazançlı alışveriş kapılarını açıyor. Oldukça havalı bir tasarıma sahip, kredi kartı ile üniversite öğrencilerine sunulan kredi kartları arasında bir fark yaratıyor. Akbank Axess Exi26 Kredi Kartına üniversite öğrencisi 26 yaş altı olan öğrenciler başvurabiliyor. Axess exi26 kredi kartına başvurmayı düşünenlerden yanına nüfus cüzdanlarını öğrenci belgelerini alıp, en yakın Akbank Şubesine uğrayıp, bu kredi kartına başvuruda bulunabilirler.

Bunların dışında diğer özel ve kamu bankaları da gençler ve üniversiteli öğrenciler için birbirinden avantajlı kredi kartları sunmaktalar.

√ Garanti Bankası Bonus Genç √ HSBC – Advantage Campus √ Advantage Concept Üniversiteli √ Vakıfbank Life