Oksijen Hesap’tan Günlük 100.000 TL’ye Kadar %14 Faiz !


Odeabank Oksijen Hesabı ile tanıştınız mı ? Eğer henüz tanışma fırsatınız olmadıysa, ayağınıza kadar gelen bu fırsatı değerlendirerek, Odeabank’ın Oksijen hesabı ile sunmuş olduğu avantajlardan haberdar olabilir, dilerseniz de bu hesaptan yararlanabilirsiniz.

Hiç vakit kaybetmeden Oksijen Hesabın ne olduğunu, ekonomik hayatınıza katacağı artıları ve eksileri değerlendirip, aklınıza yatarsa, bu hesabı nasıl açabileceğiniz hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bizler hazırız, eğer sizlerde hazırsanız, konumuzu detaylandırmaya başlıyoruz.

Odeabank , TL ve USD mevduat hesabı açtırmaya gelenlerle , ilk geldikleri zaman değil, her zaman yüksek faiz ile kazanma imkanı sunan Oksijen Hesabı sunuyor. Bu Oksijen Hesabı nedir, hesabı açmak için neler gerekli, bu ve buna benzer aklınızdaki soruların cevabını konumuzun detayında bulabilirsiniz.

Diyelim ki, Odeabank ‘ta vadesiz bir hesap açmayı düşünüyorsunuz. Eğer Oksijen Hesabını tercih ederek vadesiz hesap açmak isterseniz, vadesiz kullanım tutarınızı döviz cinsine göre minimum 4.000 TL / 4.000 USD / 4.000 EUR olacak şekilde belirliyorsunuz. Belirlediğiniz bu tutarın üzerinde kalan birikimleriniz için Odeabank her gün 100.000 TL kadar % 14 , 50. 000 USD ‘ye kadar % 3,45 faiz oranı ile değerlendiriyor.

Açacağınız Oksijen Hesabı ile , eğer nakitte ihtiyacınız olduğunu belirtirseniz, banka vadesiz hesabınıza 7 gün 24 saat ulaşma imkanı sunuyor. Böyle bir talepte bulunduğunuz taktirde, dilediğiniz zaman ister hesabınızdan para çekebilir, ister ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir taraftan paranız değer kazanırken , bir taraftan da bu hesap sayesinde hayatınızda farklı değerler katacağınızı biliyor muydunuz ? Nasıl mı ? Hayatınıza farklı bir değer katmak için TEMA VAKFI’na bağışta bulunmak isterseniz, şunları yapmanız yeterli olacaktır. Ay boyunca bankadaki hesabınızdaki gün sonu varlık büyüklüğünüzün 10.000 TL ve üzeri olması durumunda ve Odebank Oksijen Hesabınızda tek seferde en az 2.000 TL işlem yaparak, bağışta bulunabilirsiniz.

Oksijen Hesap Avantajları 

Şimdi bu hesabın sizlere sağlayacağı avantajları madde madde bir sıralayalım.

√ En az 4.000 TL / 4.000 USD / 4.000 EURO olarak belirleyeceğiniz vadesiz kullanım tutarından dilerseniz 7 gün 24 saat istediğiniz zaman hesabınıza ulaşıp, para yatırıp, çekebilirsiniz.

√ Ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapma imkanına kavuşursunuz.

√ Dilerseniz faturalarınızı ödeme talimatı verebilirsiniz.

√ Dilerseniz Odebank’ın standart gecelik faiz oranlarından yararlanarak daha yüksek faiz oranları ile paranızı çoğaltmayı tercih edebilirsiniz.

√ Eğer Oksijen Hesabını ailenize, arkadaşlarınıza ya da çevrenizdeki kişilere önererek ve onlarında bu hesabı kullanımlarını sağlayarak 2 yıl boyunca bankacılık hizmetlerine herhangi bir ücret ödemezsiniz.

√ Doğaya katkıda bulunmak için dilerseniz her ay TEMA VAKFI aracılığıyla fidan bağışında bulunabilir ya da doğa eğitiminde katkıda bulunabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Şimdide işin biraz sayısal bölümüne geçmek adına bu hesabın faiz oranlarının neler olduğuna bir bakalım.

TL Oksijen Hesabı İçin Uygulanan Yıllık Brüt Faiz Oranı 

TL için uygulanan yıllık faiz oranlarına baktığımızda ; 4.000 ile 100.000 TL arasında bakiyeler için % 14 yıllık faiz oranı uygulanmaktadır. 100.001 TL ile 250.000 TL arasındaki bakiyeler için % 13,00 faiz oranı uygulanırken , 250.001 TL ve üzeri bakiyeler için ise %9,50 faiz oranı uygulanmaktadır.

USD Oksijen Hesabı İçin Uygulanan Yıllık Brüt Faiz Oranı 

USD cinsinden baktığımızda ise uygulanan faiz oranın şu şekilde olduğunu görmekteyiz. 4.000 ile 50.000 USD arası hesap bakiyeleri için %3,45 yıllık brüt faiz oranı uygulandığını görmekteyiz. 50.001 ile 100.000 USD arası bakiyeler için %2,00 faiz oranı uygulanırken, 100.001 USD ve üzeri hesap bakiyeleri için ise % 0,50 yıllık brüt faiz oranı söz konusudur.

EUR Oksijen Hesabı İçin Uygulanan Yıllık Brüt Faiz Oranı 

Şimdide EUR cinsinden olan Oksijen Hesaplar için uygulanan yıllık faiz oranlarına bakalım. 4.000 ile 50.000 EUR arası bakiyeler için uygulanan faiz oranı ; % 1,45 . 50.001 ile 100.000 EUR arasında ise uygulanan faiz oranı %1,00  olurken, 100.001 EUR ve üzeri için uygulanan faiz oranı %0,25 dir.

Faiz oranları ile ilgili önemli bir hatırlama yapalım. Faiz oranlarında her an değişiklik yapma hakkının ODEABANK’ a ait olduğunu unutmayın.

Faiz konusu ile ilgi bu önemli hatırlamayı da yaptıktan sonra, sıra geldi bu hesabı nasıl açtırabileceğinize.

Odeabank Oksijen Hesap Nasıl Açılır ? 

√ Dilerseniz size en yakın Odeabank Şubelerinin birine uğrayarak hem hesap hakkında son güncel bilgileri öğrenip, hesap açtırabilirsiniz.

√ Dilerseniz hiç banka şubesine kadar yorulmadan Odebank İnternet Şubesi ya da Mobil Şubesi aracılıyla hesap talebinde bulunabilirsiniz.

√ Kısa mesaj yolu ile başvuruda bulunmak isterseniz de OKSIJEN yazıp bir boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı yazıp 8444’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

√ Odeabank İletişim Merkezi 444 8 444 arayarak sesli yanıt sistemine bağlanarak OKSİJEN  deyip, operatörün sizin yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.