Paranız Yoksa Yapı Krediniz Var?


Hesabınızda nakit kalmadıysa, çözümü Yapı Kredi Esnek Hesap‘ta

İnsanlık hali ya bazen elektrik, su, telefon, doğal gaz gibi bazen faturalarımızı ödemeyi unuturuz. Ya da hesabımızda nakit kalmadığından dolayı faturalarımızı ödeyemediğimiz anlar olmuştur. Faturanızın son günü geldiğinde, kendiniz ya da sevdikleriniz için alışverişe çıktığınızda cebinizde veya hesabınızda nakit para olmadığı zaman, üzülmeyin ! Çünkü zor zamanlarınızda Yapı Kredi Bankasının sunmuş olduğu Esnek Hesap sayesinde nakit sıkıntısını anında çözebilirsiniz.

Dilerseniz önce Yapı Kredi Esnek Hesap nedir ? Ona bir bakalım. Ardından bu krediye nasıl başvuracağınız konusunda bilgi sahibi olalım.

Yapı Kredi Esnek Hesap ; açılan vadesiz hesapta nakit kalmadığı durumlarda sizinde fatura ödeme, kira ödeme ve acil nakitte ihtiyacınız olduğu zamanlarda Yapı Kredinin sunmuş olduğu ek bir hesap hizmettir. Esnek Hesap limiti sayesinde hesabınızda para kalmadığı durumlarda bile ;

⇒ Dilerseniz doğrudan hesaptan nakit para çekebilirsiniz.

⇒ Faturalarınızı için otomatik ödeme talimatı verdiğiniz durumlarda kredi limitinizden faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

⇒ Dilerseniz alış verişlerinizi de World Bank Kartınızdan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Böyle bir durumda Esnek Hesap limitinizle yapacağınız işlemlerde, Esnek Hesap faizi kullanılan gün ve tutar üzerinden hesaplanacağını da hatırlatmak isteriz. Tabi Esnek Hesap limitinden kullanım yapılmazsa da herhangi bir faiz ödemezsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Limit Başvurusu

Eğer Yapı Kredi de hesabınız var ise, zor anlarınızda nakitte sıkıştırdığınız anlarda bile hesapta para kalmadığı anlarda Esnek Hesap’tan yararlanmak isterseniz, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Esnek Hesabı biraz daha detaylandıralım. Bu hesap için gerekli belgeler nelermiş bir bakalım.

⇒ Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

⇒ Gelir Belgesi

⇒Telefon, doğalgaz, su ve elektrik faturaları gibi abonelik gerektiren hizmete ilişkin durumlarda işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterilerin adına düzenlemiş bir faturanın aslı gerekmektedir.

Nasıl Başvurabilirim ?

4 farklı yolla Esnek Hesaba başvuruda bulunabilirsiniz. 1. Bireysel internet şubesi üzerinden, 2. Size en yakın Yapı Kredi ATM’sinden , 3. Yapı Kredi Şubelerinden , 4. Yapı Kredi Bankacılık üzerinden başvuru da bulunabilirsiniz.

Kullanım Detaylarını Nasıl Takip Edebilirim ?

Bu ay Esnek Hesaptan ne kadar limit kullandım, ya da şu an için hesabımın durumu nedir, nereden takip edebilirim, ya da nasıl öğrenebilirim, diye baktığımızda şu şekilde hesabınızın kullanım detayını öğrenebilirsiniz. Esnek Hesap için e – Hesap Özeti talimatı verdiğiniz durumlarda Esnek Hesap dönem borcunuz oluştuğu zaman hesap özetiniz mail adresimize gönderilmektedir.