PTT Kredi İşlemleri ve Başvurusu


Emeklilerin Yüzünü Güldüren Kolay Kredi

Geçmişten günümüze kadar uzanan en köklü kurumlar hangileridir, diye soracak olsak, herhalde ilk beş hepimizin yolunun düştüğü değişik işlemler yaptığımız PTT yer alır. Şöyle geçmişe doğru bir yolcuk yapacak olursak, ilk PTT’de ne işlem yapmıştınız diye soracak olsak, sanırız alacağımız cevaplar arasında şunlar yer alır.

Ya askerdeki sevdiğimize mektup, ya da bayram kart göndermişizdir. Ya uzaktaki yanımıza önemli bir haber göndermek için telgraf çekmişizdir. Bu ve buna benzer bir çok işlem yapmışızdır. Günümüze geldiğimizde ise genelde PTT’ye ya faturaları ödemek için gideriz, ya da para yatırıp çekmek için gideriz. Şimdilerde bu kurum emekliler için özel bir hizmet vermekte.

PTT Üzerinden Maaş Alanlara Kredi

Eğer sizde bir emekli iseniz, ve maaşınızı PTT’den alıyorsanız, bu krediye kolaylık başvurabilirsiniz. Eğer buradan maaşınızı almıyorsanız, bu krediden yararlanmak için yapmanız gereken çok basit bir işlem var. O da gelir belgenizi ibraz ederek kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan krediden yararlanabiliyorsunuz.

Kredi PTT İşlemleri

PTT kredisinden yararlamak için şu adımları izlemeniz gerekir.

√ Öncelikle size en yakın PTT’ye gidip kredi için başvuru formunu doldurmanız gerekir.

√ Doldurmuş olduğunuz başvuru formu yazılı bilgiler formu üzerinden krediyi çekmek istediğiniz bankalara gönderir. Bu işlem tamamlandıktan sonra kredinizin onaylanıp, onaylanmadığı konusu hakkında sizlere bilgi verilir.

√ Kredinize olumlu yanıt geldiğinden itibaren Bireysel Kredi Sözleşmesini imzalayıp, kredi işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu adımı da tamamladıktan sonra o an PTT’den kredisi çekebilirsiniz.

PTT Üzerinden Kredi Veren Bankalar

PTT’nin kredi vermek için anlaşmalı olan bankalar hangileridir, diye baktığımızda karşımıza şu bankalar çıkmakta.

Maaşını PTT’den alan emeklilere kredi almak N KOLAY !

Acil nakit ihtiyacı olan emeklilerimiz Aktifbank’tan kefilsiz ,şartsız  N Kolay’lıkla kredilerini alabiliyorlar. %1.99 faiz oranıyla 3 – 48 ay değişen vade aralıklarında, kredi tahsis ücreti kullanılan kredi tutarının binde beşi kadardır. Ne kadar limit çekebiliriz, diye soracak olursanız, kampanya kapsamında alt limit ; 1.000 TL, üst limit ise ; 50.000 TL’dir. Aktifbank N Kolay Emekli Kredisinden kimler yararlanabilir ? Sorusuna da şu şekilde cevap verilmekte. Emekli maaşını PTT’den alan 80 yaşına kadar olan emekliler yararlanabiliyor.

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT ile işbirliği içerisinde olan Burgan Bank maaşını PTT’den alan emekliler için 55.000 TL ‘ye kadar 48 aya varan vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi vermekte. 30.000 ile 55.000 TL arası kredi tutarları için % 1.59 faiz oranı uygulamaktadır.

INGBANK KREDİ POSTAM KREDİ İŞLEMLERİ

PTT’den emekli maaşını alan emeklilerin yüzünü güldüren 20.000 TL ve üstü için % 1.59 faiz oranıyla kredi veren diğer bir banka ise INGBank’tır.

PTT’nin diğer anlaşmalı olduğu ve emeklilere kredi veren bankalar ve kredi verme koşullarını öğrenmek için BURAYI tıklayabilirsiniz.