QNB Finansbank’tan Evini Değiştiren Konut Kredisi


Merhaba sevgili okurlarımız. Yeni bir konut kredisi ile yine sizlerle birlikteyiz. Bugün , şu an için oturduğu evi , daireyi satıp da , yeni bir eve geçmeyi düşünenler için bir haberimiz var. Eğer şu anki eviniz için bir alıcı bulamadıysanız, ve bu yüzden de beğendiğiniz evi alamadıysanız, birazdan ayrıntılarını paylaşacağımız Evini Değiştiren Konut Kredisi size göre olabilir.

QNB Finansbank , evini yenilemeyi düşünen müşterileri için bir an önce evlerine kavuşmalarına yardımcı olmak adına ” evini değiştiren konut kredisi ” imkanı sunuyor. Şimdi bakalım, bu krediye kimler başvurabiliyor, başvuru süreci nasıl işliyor ve kredinin şartlarının ne olduğuna bir göz atalım.

QNB Finansbank Evini Değiştiren Konut Kredisinin amacı , şimdiki evin satışını beklemeden bir an önce yeni evine taşınmak isteyenler için sunulan bir QNB Finansbank konut kredisi türüdür. Bu kredi sayesinde satın almayı düşündüğünüz ev için peşinatsız ekspertiz değerinin yüzde 100 ‘ne kadar kredi kullanma imkanınız var.

√ Dilerseniz kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.

√ 180 aya kadar vade kullanma imkanınız var.

√ Dilerseniz taksit ödemelerinizi sabit faiz oranı tercih ederek ödeyebilirsiniz.

√ Biraz öncede belirtiğimiz gibi yeni almayı düşündüğünüz evin ekspertiz değerinin % 100 ‘ne kadar kredi kullanma imkanınız var.

√ Bütçenizi göz önüne alarak konut kredinizi 12 , 24 , 36 ay taksitle bırakacağınız balon ödeme ile bulunduğunuz evi dilediğiniz koşullarda dilediğiniz zaman diliminde satma imkanınız var.

√ Hem şu an için oturduğunuz ev, hem de satın almayı düşündüğünüz ev ekspertiz değerlendirme yaptırabilirsiniz.

Evini Değiştiren Konut Kredisi Başvuru Süreci

Diyelim ki, yeni ev almaya karar verdiğiniz ve bu evi almak için QNB Finansbank ‘ın ev değiştirme konut kredisini kullanmayı düşünüyoruz. Bu kredi için sizi bekleyen başvuru sürecin ne olacağını da merak ediyorsunuz. Hemen 4 adıma bu başvuru sürecinin nasıl işlediğine kısaca değinelim.

  1. Kredi Başvurusu : Konut kredinizin bir an önce değerlendirilip onaylanması için kredi başvurusu sırasında gerekli belgelerin yanınızda olması gerekir.
  2. Ekspertiz Süreci : Krediye başvurdunuz ve kredi için gerekli koşulları mevcut görünüp krediniz onaylandıktan sonra ekspertiz süreci başlar. Bu süreç ortalama 2 iş günün içerisinde gerçekleşmektedir. Evinizin ekspertiz değeri belirlendikten sonra, banka bu değerlendirmeyi göz önüne alarak, kredi tutarınızı belirlemektedir.
  3. Evrakların İmzalanması ve Size Özel Ödeme Planın Hazırlanması :  Krediniz onaylanıp, ekspertiz süreci de tamamladıktan sonra , sıra evrakları imzalayıp, sizin bütçenize uygun ödeme planını hazırlama süreci başlar. Ödeme planların hazırlanıp, gerekli belgelerinin imzalanması için QNB Finansbank  Şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir.
  4. İpotek Süreci : Bu üç aşama gerçekleştikten sonra sıra geldi ipotek ve satış işlemlerini gerçekleştirmeye . Öncelikle satın almayı düşündüğünüz evin tapu müdürlüğünden randevu almanız gerekir. Randevuyu aldıktan sonra bankanın görevlendireceği kişi ile birlikte tapu dairesine gidip, ipotek ve satış işlemini tamamlamanız gerekecektir.

4 basit süreci gerçekleştirdikten sonra yeni evinizde mutlu ve huzurlu şekilde oturmaya başlayabilirsiniz.

Kredi başvuru sürecini hızlandırmak ve bir an önce kredinizi onaylatmak için krediye başvurmadan önce şu belgeleri yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Evini Değiştiren Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

√ Her kredide olduğu gibi kredilerin vazgeçilmez belgelerinden olan nüfus cüzdanı

√ Satın almayı düşündüğünüz eve ait tapu fotokopisi

√ Güncel tarihli herhangi bir fatura ( elektrik – su – telefon – doğalgaz gibi )

√ Maaş bordosu ya da gelir belgesi

İlk etapta bu dört belgeyi yanınızda bulundurmanız kredi sürecini hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bu arada bu belgelerin dışında yapılacak inceleme sonucu, banka gerekirse, sizden ilave belge teminat talebinde bulunabileceğini unutmayın.

Kredi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve krediye başvurmak için size en yakın QNB FinansBank Şubesine uğrayabileceğiniz gibi dilerseniz de QNB FinansBank konut kredisi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.