Şekerbank’tan Taksitli Kredili Mevduat


Şekerbank Taksitli Kredili Mevduat Hesabı ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konumuzu okumanızı tavsiye ederiz. Taksitli Kredili Mevduat hakkında aklınızdaki sorulara cevap vermek adına bu yazımızı soru cevap şeklinde yapmayı uygun bulduk. Umarız , siz sevgili okurlarımız için faydalı bir makale olur.

Taksitli Kredi Mevduat Hesabı Nedir ?

Şekerbank tarafından tanımlanan Kredili Mevduat Hesabı limitinizi veya borç bakiyenizi 3 ile 12 ay arası vade seçeneği ile taksitlendirebileceğiniz bir hesap türüdür.

Taksitli Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır ?

Şekerbank’ın sunmuş olduğu ve mevduat hesabına başvuruda bulunmak için şu üç yoldan birini seçebilirsiniz.

  • Dilerseniz Taksitli Mevduat Hesabını açmak için size en yakın Şekerbank şubesine uğrayıp, hem bu mevduat hesabı hakkında detaylı bilgi elde edebilir, hem de mevduat hesabınızı açtırabilirsiniz.
  • Şimdi şubeye kadar kim yorulacak, hemen olduğum yerde hesap açtırma şansımız yok mu, diyenlerdenseniz, o zaman hemen Şekerbank İnternet şubesini tıklayıp, Taksitli Mevduat Hesabına başvuru yapabilirsiniz.
  • Şekerbank Taksitli Mevduat Hesabı açtırmanın diğer bir yolu ise , ATM ‘lerdir.

 

Hangi Tutar Aralığında Taksitli Kredili Mevduat Hesabı Kullanılabilir ?

Taksitli Kredili Mevduat Hesabını kullanabilmek için minimum 250 TL , maksimum 30.000 TL tutarında kullanabilirsiniz.

Taksitli Kredili Mevduat Hesabı Ödeme Hesabı Nedir ?

Bir nevi otomatik ödeme diyebiliriz. Biraz daha açacak olursak ; Taksitli Kredili Mevduat Hesabı taksit ödemelerinizin otomatik olarak tahsil edilebilecek bir hesap türüdür. Taksitli Kredili Mevduat Hesabında ödeme işlemini otomatik olarak gerçekleştirmek için Kredili Mevduat Hesabınızdan yararlanacaktır.

Taksitli Kredili Mevduat Hesabı Ödemeleriniz Nasıl Gerçekleşir ?

Şekerbank’ta açtırmış olduğunuz Taksitli Kredili Mevduat Hesabının ödemelerini dilerseniz taksit ödeme gününüzün ayın ilk iş gününde yapabilirsiniz. Ya da duruma göre 5 – 10 -15 – 20 – 25 seçeneklerinden birini tercih ederek taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

Taksitli Kredili Mevduat Hesabının Faiz Oranı

Bu hesapla ilgi akıllardaki sorulardan biri de faiz oranın ne olduğudur. Hemen bu hesapla ilgi faiz oranlarını da sizlerle paylaşalım. Şu an için Taksitli Kredili Mevduat Hesabına uygulanacak aylık faiz oranı aylık % 1,59 ‘dur. İşin içine vergileri de kattığımızda aylık maliyet oranı % 1, 91 , Yıllık Maliyet ise ;  % 22, 92 ‘dir.

Faiz oranları konusunda önemli bir hatırlamada bulunalım. Faiz oranlarında değişiklik yapma hakkının Şekerbank’a ait olduğunu unutmayın.

Taksitli Kredili Mevduat Hesabının Ücretleri  

Şu an için bu hesabı kullananlardan dosya ücreti, tahsis ücreti ve benzeri gibi herhangi bir ücret veya komisyon istenmemekte. Olur da taksitlerinizi zamanında ödeyemezseniz bu durumda SMS , e- mail yolu ile mesaj gönderilmekte. Ya da çağrı merkezi tarafından arama yapılıp, mektup gönderilecektir. Bunlardan dolayı çıkacak olan masrafları ve maliyetleri karşılamak adına 2,53 TL gecikme bildirim ücreti de hesabınıza yansıyacaktır.

Taksitli Kredili Mevduat Hesabı Ekstreleri Nasıl Gönderilir ?

Hesabınızla ilgi ekstreler, sistemde kayıtlı olan e – mail adresinize ücretsiz olarak gönderilmekte.

Taksitli Kredili Mevduat Hesabının Avantajları Nelerdir ?

Bu hesabın avantajlarını üç madde halinde sayabiliriz.

  • İlk madde olarak şunu söyleyebiliriz. Borcunuzu tercih ettiğiniz vadeye göre ödeme durumunuza göre ister kısa vade de ister uzun vade de düşük taksitlerle ödeme şansınız var.
  • İkinci madde olarak ; bu hesabı açtıktan sonra her defasında yeni bir kredi başvurusunda bulunmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman bu taksitli krediyi kullanma şansınız var.
  • Son madde faiz oranları ile ilgi olsun. Taksitli Kredili Mevduat Hesabınıza , Kredili Mevduat Hesabınıza uygulanan faiz oranından daha düşük faiz oranı uygulanmaktadır.

Bu hesabında avantajlarından da bahsettikten sonra konumuzu burada noktalama zamanı gelmiştir. Bir başka kredi konusunda görüşmek üzere . Sitemize abone olmayı unutmayın .