TOKİ Faiz Oranları %0,99’a İndirdi !


TOKİ % 20 İndirimli Kampanya 24 Nisan 2018 Başlıyor. TOKİ % 20 İndirimli Kampanyasın son günü 18 Mayıs 2018. Kampanyadan yararlanmak için acele edin !

TOKİ ‘den büyük sürpriz ! 24 Nisan 2018 (yani yarın itibarıyla ) TOKİ faiz oranlarında % 20 indirim yapacağını açıkladı. TOKİ ‘den ev sahibi olmak isteyenler 120 ay vade seçenekleri ile % 0,99 faiz oranları ile bu kampanyadan yararlanabilecekler.

Eğer sizlerde bir an önce kendinize ait bir evinizin olmasını istiyorsanız, hazır TOKİ ‘de faiz oranlarında indirime gitmek üzere iken, bu kampanyalı fırsattan yararlanın. Konu ile ilgili ayrıntıları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Merhaba , sevgili okurlarımız. Yeni bir haftaya ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürecek güzel bir haberle başlayalım, istedik. Bu güzel haberin kaynağı konunun girişte belirtiğimiz gibi TOKİ ‘den geldi.

Yarın itibarıyla ( 24 Nisan ) başlatılması planlanan kısa adı TOKİ olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı konut kredilerinde %20 varan bir indirme gitmek üzere olduklarını açıkladı. Bu kampanyadan yararlanmak isteyenler için banka kredilerinde % 0,99 faiz oranı uygulanacağını ve 120 ay vade imkanın sunulacağını açıkladı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan , yaptığı açıklamada biran önce borcunu bitirip, tapusunu almak isteyen iş yeri ve konut sahiplerine yönelik her yıl düzenlemiş oldukları % 20 oranında yapılacak olan indirim kampanyasından bu yıl faydalanma isteyenler, 24 Nisan itibarıyla başvurularını yapabileceklerini açıkladı.

Bir an önce borcunu kapatmak isteyen konut ve iş yeri sahipleri borç bakiyelerini Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayıp, bankalardan 50 Bin liraya kadar %0,99 faizle konut kredisi çekip, borçlarını kapatabilirler.

TOKİ Başkanı Ergün Turan , her yıl uyguladıkları indirimli kampanyanın bu yılda uygulanacağını açıkladı ve sözlerine şu şekilde devam etti. Yüksek görülen konut faiz oranlarının % 1 ‘nin altında inmesi gerekiyordu. Bizde her yıl olduğu gibi bu yılda konut kredisi faiz oranlarında indirim talebimizi bankalara bildirdik. Bankalarda sunmuş olduğumuz bu talebi olumlulukla karşıladı ve yarın itibarıyla başvurularının başlayacağını sözlerine ekledi.

Bu indirimli yüzde 1 ‘in altındaki  konut faiz oranlarından yararlanmak isteyenlerin 24 Nisan 2018  ile 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında başvuru taleplerinde bulunması gerektiğinin altını çizdi.

Bankalar TOKİ ‘nin bu talebine karşı şu şekilde bir tablo oluşturdu. İndirimli konut faiz oranlarından yararlanmak isteyenler 50 bin liraya kadar olan kısım için % 0,99 faiz oranı uygulayarak 120 ay vade imkanı sunuyor. 50 bin lira üzerinde kredi talebinde bulunanlar içinde yine 120 ay vade imkanı sunduklarını sade faiz oranlarında küçük bir değişiklik olup, % 1,06 faiz oranı uygulanacağını açıkladı.

Yüzde 20 İndirimli Kampanya ile Tüm Borçlarını Kapatamayanların Durumu Ne Olacak ?

TOKİ Başkanı Ergün Turan, her yıl uyguladıkları ve bu yılda uygulayacakları yüzde 20 indirimli kampanyalı konut faiz oranında bu yıl küçük bir değişiklikte eklediklerini belirtti. Bu yıllık ki indirimli kampanya da esnek ödeme planında olduğunu belirtti. Ayrıca yüzde 20 indirimli kampanya ile borcunun tamamını kapatabilecek durumda olamayanlar da bu kampanyadan yararlanabileceklerini bildirdi.

Eğer borcunuzu kapatabilecek durumda değil ve bu kampanyadan da yararlanmak istiyorsanız, borç bakiyenizin yüzde 25 ‘ inden az olmayacak koşulda yapacağınız peşin ödemelerde yüzde 20 indirimli kampanyadan dilerseniz yararlanabilirsiniz.

Sevgili okurlarımız TOKİ ‘nin yer yıl yapmış olduğu ve bu yılda yapacak olduğu indirimli konut faiz oranından bir an önce yararlanıp, borcunuzu kapatmak adına yarın itibarıyla ( 24 Nisan ) başlayıp, 18 Mayıs ‘da sona erecek 25 günlük gibi kısa bir süresi olan bu kampanyadan yararlanmak için elinizi çabuk tutmanızı öneririz.

Güncel ekonomi haberlerini, en güncel banka faiz oranları , bu yıl banka faiz oranları öğrenmek  kısacası ; finans ve son dakika ekonomi haberlerini öğrenmek için, bizi takip etmeye devam edin.