Uygun Ödeme Koşulları ile Konut Kredisi Ziraat Bankasında


Transfer Konut Kredisi Ziraat Bankası Konut Kredisi ile hayalinizdeki eve bir an önce kavuşmaya ne dersiniz ?

Ev sahibi olmak isteyenlerden gelende şunlara benzer sözleri duyarız. ” İki oda, bir salon evimiz olsun ” , ” pembe panjurlu bir evim olsun ” ya da ” kira ödemekten kurtulayım da , küçük bir eve bile razıyım. ” Size de tanıdık geliyor , demi bu sözler bir yerden.

Herkesin hayalidir, bir an önce kira ödemekten kurtulup ev sahibi olmak. Bu hayalimize bir an önce kavuşmak için ya eş dosttan borç isteriz, ya da bankaların bize sunmuş oldukları birbirinden avantajlı faiz oranlarıyla uzun vadeli sunmuş oldukları konut kredilerinden yararlanırız.

Kredi çekmeye karar verdiğimizde o günkü şartlarımızı göz önüne alarak, bizim için uygun olan bankanın konut kredisine başvururuz. İlk etaplarda her şey normal seyrinde giderken, birden ya beklenmedik küçük ya da büyük çapta bir harcamamız çıkar, ya da o gün için bize cazip gelen kredi, bugün için pekte cazip gelmeyebilir. Öyle bir an geliyor ki, ne krediden cayma hakkımız olabiliyor, ne de krediyi rahatlıkla ödeyebiliyoruz.

Şimdi bir çoğunuz sanki bizi anlatıyorsunuz gibi. Bizde şuan bu durumdayız, der gibi içinizden geçirdiğinizi hisseder gibiyiz. Eğer sizlerde şu an için konut kredisi taksitlerinizi ödemede zorluk çektiğinizi düşünüyorsanız, ya da bu durumdaysanız dilerseniz konut kredinizi Ziraat Bankasına transfer edebilirsiniz . Nasıl mı ? Hemen kredi ile ilgili ayrıntıyı sizlerle paylaşalım.

Transfer Konut Kredisi Ziraat Bankası

Dilerseniz konut kredinizi Ziraat Bankasına en kısa zamanda transfer ederek , uygun vade ve ödeme koşullarından yararlanarak bütçenizi bir nebze de olsa rahatlatabilir, taksitlerinizi rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Peki, bu nasıl olacak, ya da bu krediden nasıl yararlanacağız, kredinin şartları nelerdir, diye soran sevgili okurlarımız için hemen bu transfer konut kredisinin özelliklerini bir kaç maddede sıralayalım.

Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi Özellikleri

Eğer sizlerde başka bankalardan çekmiş olduğunuz konut kredisini taksitlerinizi biraz olsun azaltmak istiyorsanız, yapmanız gereken bir an önce size en yakın Ziraat Bankası Şubesine uğramak olacaktır. Şubeye uğrayarak uygun faiz oranları ve vade seçeneklerini öğrenerek kredinizi yapılandırıp, ödemelerinizi hafifletebilirsiniz.

Bu kredinin özelliklerine geçecek olursak ;

⇒ Öncelikle kredi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

⇒ 120 aya kadar vade imkanı sunularak konutunuzun ekspertiz değerinin % 80 ‘ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

⇒ Kredi tutarı diğer bankaya aktarılmak kaydıyla kullanıldırılmaktadır.

⇒ Krediye konut gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilmektedir.

⇒ Eğer banka gerekli görürse , sizden ek teminat talebinde de bulunabilir.

Kredinin özelliklerini bu şekilde sıraladıktan sonra, bu krediye başvurmayı düşünenler için başvuru sırasında yanlarında bulundurması gereken belgeleri de paylaşalım.

Transfer Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

√ Öncelikle nüfus cüzdanınızın fotokopisi yanınızda olması gerek. Nüfus cüzdanı yerine ehliyet ya da pasaportunuzun fotokopisi de olabilir.

√ Başvuru Formu

√ Çalışma durumunuza göre gelir belgenizi de yanınıza almayı unutmayın.

√ Eğer serbest meslek mensubu iseniz, bağlı olduğunuz meslek kuruluşundan üyelik belgenizin fotokopinizi almanız gerekir.

√ Eğer bir tüzel kişiliklerine sahip bir şirketin ortaklarından biri iseniz, şirketinize ait ana sözleşmenizin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi ya da gazetelerinin fotokopisini almalısınız.

√ Satın almış olduğunuz olduğunuz konutun tapu belgesinin fotokopisini de yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Genelde bu belgeler istenmektedir. Bunun dışında belge isterlerse zaten banka size bildirecektir.

Şimdi, transfer konut kredisinin nedir, özellikleri nelerdir, öğrendik. Kredi başvurusu için yanımızda bulundurmanız gereken belgeleri de sizlerle paylaştık. Şimdi sırada bu krediye nasıl başvuruda bulunacağınıza geldi.

Size en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayarak transfer konut kredisine başvuru yapabilirsiniz.