Vakıfbank’tan Kamuya Özel Kış Kredisi


Kamuya Özel Kış Kredisi 

Merhaba arkadaşlar yeni bir kredi ile yine sizlerin huzurunuzdayız. Dün hatırlayacağınız üzere özel sektörde çalışanlara kredi veren bankalara değinmiştik. Konumuzu okuyan kamu personellerden bir talep geldi. Bu soğuk kış ayların son günlerini yaşadığımız bugünlerde cebimizi ısıtacak bir kredi yok mu, diye . Olmaz Olur mu !

Mart Kapıdan Baktırır !

Bir söz vardır, Mart ayı dert ayı, diye. Yine Mart ayı ile ilgili diğer bir söz ise ; Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır, diye. Şurada Mart ayına gireli 2 gün oldu. Ama Mart yine yapacağını yaptığı soğuk yüzünü gösterdi. Bir taraftan yakacak derdi, bir taraftan okul masrafları, bir taraftan ev kirası ya da taksit, üstüne bir de taşıt taksiti derken, her kesimde olduğu gibi kamu çalışanları ve personelleri de sıcak nakit paraya hasret kalmak üzere ya da birçoğumuz gibi hasret kalmışlardır.

Kamu Çalışanların Yüzünü Güldüren Kış Kredisi Vakıfbank’ta

Neyse ki, bankalar ve sunmuş oldukları krediler varda, anında sıcak nakit paraya kavuşabiliyoruz. Tabi, her elini kolunu sağlayan bankaya gidip kredi de çekemiyor.

Hemen sizleri daha fazla bekletmeden kamuya özel Vakıfbank kış kredisinin ayrıntılarına geçelim.

Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisinden Kimler Yararlanabilir ?

Öncelikle bu krediden kimlerin yararlanacağından bahsederek kredinin ayrıntılarına geçelim. Eğer bir kamu kurum ve kuruluşunda çalışan bir memur iseniz, ya da kamu kurum ve kuruluşunda kadrolu işçi iseniz Vakıfbank’ın kamuya özel kredisinden yararlanabiliyorsunuz.

Bu krediyi şu şekilde alma imkanınız var. Dilerseniz aylık eşit taksitlerle, dilerseniz artan ya da azalan taksitlerle alabilirsiniz. Yine duruma göre 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli veya 3 ayda bir eşit taksitli şekilde alabilirsiniz. Dilerseniz kredinizin son taksitini balon ödemeli yapabileceğiniz gibi değişen taksitli olacak şekilde de geri ödeme yapabilirsiniz.

Gelelim işin mali boyutuna. Ne kadar kredi alıp, ne kadar süre içerisinde geri ödeyeceğinizi ve faiz oranları hakkında örnekler vererek açıklayalım.

Diyelim ki ; 2.000 TL ile 90.000 TL kredi limiti var. Çekeceğiniz kredi miktarına göre minimum 3 ay vade ile maksimum 48 ay vadede geri ödemeniz gerekir. Uygulanacak aylık faiz oranı ise %1.34

Eşit Taksitli Faiz Maliyetinden de bir örnek verelim.

10.000 TL tutarında kredi çektiniz ve 48 ay vade ile geri ödeyeceksiniz. Bu durumda uygulanacak aylık faiz oranı %1.34 olarak belirlenip, aylık taksit tutarınız ise 300,57 TL olacaktır.