Web’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?


Web’den Kredi Başvurusu , İnternet Bankacılık Üzerinden Kredi Başvurusu , Mobil Üzerinden Kredi Başvurusu . Konunda girişinden anlaşılacağı üzere bugün kredi başvurularını nasıl yapacağımız konusu üzerinde duracağız. Hazırsanız, zaman kaybetmeden hemen konumuza giriş yapıyoruz.

Biliyorsunuz hayatımızın her döneminde bankaların sunmuş olduğu banka ürünlerinden yararlanıyoruz. Bir zamanlar en çok kredi kartı başvurusu için bankalar uğrarken, şimdilerde ise daha çok başta ihtiyaç kredisi olmak üzere, konut kredisi ve farklı krediler için yararlanmak için bankaların yolunu tutar olduk.

Artık Kredi Başvurusu Yapmak Çok Kolay !

Bundan birkaç yıl öncesine gittiğimizde, şöyle internetle fazla içli dışlı olmadığımız dönemlerden bahsediyorum, kredi almak oldukça zordu. Hatırlarsınız o dönemlerde , küçük bir meblağ için banka kredisine başvuracağımızda birçok işlemden geçmek zorunda kalıyor. Sabah erkenden kalkıp, bankanın yolunu tutuyorduk. Banka açılır açılmaz sıra alıp, bir köşeye çekilip, sıramızın gelmesini bekliyorduk. Sıra bize geldiğinde, önce krediyi ne amaçla kullanacağımızı, gelir belgemizin olup olmadığını, kefilimizin olup olmadığını , ya da herhangi bir ipotek gösterebileceğimiz mal varlığımızın olup olmadığını sorarlardı. Sonra da önümüzde neredeyse 10 yaprağa yakın bir kredi sözleşmesi getirirlerdi, bizde bunu imzalardık.

Ama şimdi öyle mi ? Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internetin hayatımıza girmesi ile birlikte, artık bankaya kadar yorulmadan, hem kredi başvurusunda bulunabiliyoruz. Üstelik şimdi birçok banka, belgesiz , senetsiz 1 dakika gibi kısa bir sürenin içerisinde kredi başvurusunda bulunabiliyoruz. Kredimiz onaylanıp, onaylanmaz da , paramız hesabımızda oluyor.

Şimdi gelelim, banka şubelerine kadar yorulmadan, web’ten , cepten, internet bankacılık sistemlerinden yararlanarak nasıl kredi başvurusunda bulunacağımıza.

Web’ten Kredi Başvurusu

İhtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi için kredi almaya karar verdiniz. Kredi başvurusu içinde banka şubelerine kadar yorulmak istemiyorsunuz. Ya da gecenin bir yarısı acil paraya ihtiyacınız oldu ve bankaların açılmasına da daha saatler var. Öncelikle sakin olun. Artık bankaların sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanarak 7 / 24 kredi çekebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kredi çekmeyi düşündüğünüz bankanın hemen resmi web sitesine girmek olacaktır. Bankanın web sitesine girdikten sonra , hangi krediye başvurmak istiyorsanız o botunu tıklayın. Önünüzde açılan sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlayın. Bilgileri girip, istediğiniz kredi miktarını ve vadeyi de belirtikten sonra, kredi başvuru botunu tıklayarak, kredi talebinde bulunabilirsiniz. 5 dakika gibi kısa bir sürenin içerisinde kredi başvurunuzdan olumlu ya da olumsuz mesaj gelecektir. Krediniz onaylandığı taktirde para hesabınıza aktarılmış olacaktır.

Mobil Üzerinden Kredi Başvurusu

Kredi başvurusunda bulunmanın diğer bir yolu ise mobilden geçiyor. Kredi almak istediğiniz bankanın eğer mobil uygulaması var ise, ki şuan birçok bankanın böyle uygulaması var. Öncelikle yapmanız gereken, bu uygulamayı cep telefonunuza indirip, kayıt olmaktır. Sonra kredi başvurusunda rahatlıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Cepten SMS İle Kredi Başvurusu

Şimdi banka şubesine kadar kim yorulacak, şöyle daha pratik, bir iki tıkla hemen kredi başvurusunda bulunmanın yolu yok mu diyenler içinde, cepten sms başvurusunu öneriyoruz. Yine bir çok bankaya kısa mesaj yoluyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Cepten sms ile kredi başvurusunun nasıl yapılacağı konusunda değişik bankaların televizyon reklamlarına rastlamışsınızdır. Hatırlayacağınız üzere cep telefonumuzun kısa mesaj bölümüne geliyoruz. Aralarında birer boşluk olacak şekilde önce TC Kimlik Numaramızı yazıyoruz , sonra istediğimiz kredi tutarını yazıp gönderiyoruz. 5 – 10 dakika gibi bir süre zarfında kredi talebimizin sonucuyla ilgili mesaj bize ulaşmış oluyor.

Gördüğünüz üzere gelişen teknoloji yakından takip edip, uygulayan bankalar, müşterileri için en iyi hizmeti vermeye devam ediyorlar.