Yükselişte Olan Kripto Para Birimleri


2017 yılı ile birlikte hayatımızın merkezine oturan kripto paralar özellikle bitcoin’deki yükselişle birlikte birçok yatırımcıyı bünyesine dahil etti. Yatırımcıların yüksek oranda ilgi gösterdiği kripto para birimleri kısa sürede popüler olmaya başladı. Bitcoin’in ardından etherium gibi önemli bir birim daha yükselişe geçti. Kripto para birimleri son zamanlarda daha az ilgi görmeye devam etse de halen yatırım araçları arasında dikkat çeken türlerden birisidir. Yüksek miktarlarda kazanç sağlayan kripto para birimleri aynı oranda kayıp yaşanmasına da neden olabilmektedir. Kripto para birimlerinin popüler olması ile birlikte durağan konuma geçmesi yüksek bütçeli yatırım yapan kişileri bir hayli yıprattı. Güvenilir olmasa bile halen dünya çapında önemli olan kripto para birimleri arasında zirveyi zorlayan bazı birimler yer almaktadır.

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ KRİPTO PARA BİRİMLERİ

Son zamanlara çıkış yaparak adından sıkça söz ettiren bazı kripto para birimleri bulunmaktadır. Bunlar kısa sürede büyük kazançlar vaad etmese bile uzun vadeli yatırımlarda önemli miktarlar sunabilmektedir. Yüksek oranlı dalgalanmalar ile yatırımcıların sabrını sınayan kripto paraların kazanç ile kayıp eşiği hakkında yorum yapmak mümkün değildir. Birçok yatırım uzmanı kripto paraların geleceği hakkında net olarak tahmin yürütemiyor. Hatta dünyaca ünlü markaların liderleri bile bu konuda büyük bir belirsizlik içinde olduğunu açığa çıkarıyor. Kripto paraların dalgalanma sonucunda yaşattığı kayıp ise küçük ölçekli yatırımcılardan ziyade orta ve büyük ölçekte yatırım yapan kişileri ciddi anlamda yıpratıyor. Bu tür durumlardan kaçınmak için herhangi bir ülkeye veya kuruma bağlı olmayan sanal para birimlerine ufak miktarlarda yatırım yapılması öneriliyor.

YATIRIM İÇİN UYGUN OLAN KRİPTO PARALAR

Kripto para türleri arasında yatırım için uygun olan birçok alternatif bulunmaktadır. Son zamanlarda popülerliğini yeniden kazanmak isteyen sektörde çeşitli hareketlenmeler yaşanıyor. Özellikle bazı para birimlerinin yavaş yavaş kazanç ivmesini yükselttiği gözlemleniyor. Güvenilir olmasa bile grafiği ile dikkat çeken kripto para türleri; Ripple, Etherium, Tron, Aeon, Neo vb. birimlerdir. Bu kripto paralar yükselişe geçen grafiğe sahiptir. Bunun yanı sıra düşüş yaşayanlar ise; Bitcoin, Cardano, Litecoin, Stellar birimleridir. İlgili kripto paraların grafikerini detaylı olarak incelemeden yatırım yapmayınız.