Ziraat Bankası’ndan Transfer Taşıt Kredisi


Taşıt Kredisi Borcunuz mu var ? Bunun dışında farklı bankalara kredi borçlarınız mı var ? Diğer borçlarınızı şimdilik bir kenara bırakıp, bugün taşıt kredisi borcunuzu ödemeye yardımcı olacak bir öneride bulunalım.

Taşıt Kredisi Borcunuzu Ziraat Bankasına transfer edin, birbirinden uygun vade ve faizler ile borcunuzu kolayca geri ödeyin. Konun detayı Transfer Taşıt Kredisi – Ziraat Bankasında .

Büyük bir hevesle yıllardır hayalini kurduğunuz arabaya nihayet yakın bir zamanda kavuştunuz varsayalım. Arabayı almak için herhangi bir bankanın sunmuş olduğu o gün için size de oldukça cazip gelen taşıt kredisi ile arabanızı aldınız. Başlarda oldukça rahat kredi taksitlerinizi ödediniz. Sonra ekonomik açıdan beklenmedik bir durumla karşılaştınız var düzenli olarak birkaç aydır ödediğiniz arabanızın taksitlerini ödeyemeyecek duruma geldiniz. Şimdi bir taraftan araba taksitleri bir taraftan diğer giderler arasında kendisini sıkışıp kaldığınızı hissedebilirsiniz.

Böyle bir durumda hemen paniğe kapılmayın. Sizlerinde bildiği gibi, bizlerinde ara ara konularımızda yer verdiğimiz bankaların sunmuş olduğu borç transfer kredisi sayesinde borçları tek bir çatı altında toplayıp, borçları kapatabiliyoruz. Bizleri yakından takip eden okurlarımız hatırlayacaktır, daha önce borç transferi ile ilgi makaleler yayınlamıştır. Bu makalelerden bir tanesi de ” Türkiye ‘de Bir İlk Düşük Faizli Taşıt Borcu Transfer Kredisi ” idi. Dilerseniz bu konumuzdan sonra, bu konuya da göz atabilirsiniz.

Gelelim, bugünkü konumuz olan Ziraat Bankası Transfer Taşıt Kredisinin ayrıntılarına.

Şu an için farklı bir banka ya da bankalara taşıt kredi borcunuz var ise ve bu borcunuzu bazı nedenlerden dolayı ödeme zorluğu çekiyorsanız, dilerseniz taşıt kredisini Ziraat Bankasına transfer edebilirsiniz. Bu transfer sayesinde araba borcunuzu uygun vadeler ve düşük faiz seçenekleri ile rahatlıkla ödeyemeye başlayabilirsiniz. Tabi bu krediden yararlanmak için bankanın bu kredi içi sunmuş olduğu bazı kriterler söz konusu. Bakalım , bu kredinin özellikleri ve kriterleri nelermiş.

Ziraat Bankası Transfer Taşıt Kredisi Özellikleri

⇒ Bu transfer taşıt kredisi 0 km ve en fazla 5 yaşında olan taşıtlar için geçerlidir.

⇒ Bu kredi için maksimum 48 ay vade imkanı sunulmaktadır .

⇒ Ruhsatında hususi olarak kaydetme şartı ile hafif ticari araçlar kategorisine giren pick-up , kamyonet ve minibüs gibi araçların alımı için finanse etme amacıyla kullanılabilir.

⇒ Araç üzerine banka lehine rehin tesis etme hakkına sahiptir.

⇒ Ayrıca gerek görüldüğü taktirde banka tarafından ek teminat istenilebilir.

⇒ Kredi süresince hayat sigortası ve kasko da yapılmaktadır.

Transfer taşıt kredisinin özellikleri bundan ibaret. Şimdi de gelelim, bu kredi için istenen belgelere.

Transfer Taşıt Kredisi İçin İstenen Belgeler

√ Öncelikle bu krediye başvurmanız için bir başvuru formu doldurmanız gerekiyor.

√ Başvuru sırasında nüfus cüzdanınızın yanınızda olması gerekir. Nüfus cüzdanı yerine sürücü belgesi ya da pasaportta olabilir.

√  Çalışma durumunuza göre gelir belgesi.

√ Eğer serbest meslek mensubu iseniz , bağlı olduğunuz meslek kuruluşundan üyelik belgesi fotokopisini almalısınız.

√ Eğer bir tüzel kişi iseniz, ortağı olduğunuz şirkete ait sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesinin fotokopisi gerekir.

√ İlgili kredi ürünü için istenen ilave belgeler

Şu an için kredi için istenen belgeler bunlar. Tabi banka gerekli gördüğü durumlarda farklı belgelerde isteyebilir.

Başvuru Kanallar

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu transfer taşıt kredisinin özelliklerin neler olduğunu, bu kredi için istenecek belgelerin neler olduğunu sizlerle paylaştık. Krediyi incelediniz ve bu krediye başvurmaya karar verdiniz diyelim. Ve bu doğrultuda krediye nasıl başvuru yapabileceğinize değinelim. Bu krediye başvurmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayarak, hem son güncel bilgileri öğrenmiş olursunuz, hem de başvuru da bulunmuş olursunuz.